מתחילים להתארגן למפקד. זקוקה לכם. וגם הקרב על חוק החזיר הבכיר, וחצי הכוס המלאה של שחיתות הולילנד

23 באפריל, 2010

הי חברות וחברים,

תחזיקו לי אצבעות שחוק החזיר יקבל תמיכת ממשלה ביום א'. אנחנו עובדים במלוא הקיטור כדי שיתרחש הנס וועדת שרים לחקיקה תביע תמיכה בחוק להגבלת שכרם המופרז והדוחה של המנכ"לים (שהעפיל בדוחות האחרונים למליון וחצי שקלים בחודש). הסיכויים לא טובים, אבל אני עושה כל מה שאפשר.
התקשורת הכלכלית עוסקת בזה בהרחבה רבה: צבי זרחיה בדמרקר, יהודה שרוני במעריב, עירן פאר ולילך ויסמן בגלובס, תומר אביטל בכלכליסט, ביזפורטל, ועוד רבים אחרים.
הנה גם ראיון שלי בעניין ב"לילה כלכלי" בערוץ 10, ובהכל דיבורים אצל איילה חסון. וגם מאמרי דיעה שלאיתן אבריאל ושל סמי פרץ. באמת מגיע צל"ש לתקשורת על ההתגייסות. אבל מנגד פועלים המנכ"לים רבי העוצמה ועמם מי שעוד שניה ילקקו את השמנת כשידלגו בעצמם אל שוק ההון: בכירי האוצר וזוטריו, שממציאים תילי תילים של סיבות למה להתנגד לחוק ("המנהלים המוכשרים יברחו מהארץ", ושטויות כגון אלה).

הצד החיובי של הריקבון העולה מפרשיות אולמרט-דנקנר ושות' - הרי יכולנו גם למות טיפשים ולא לדעת, והנה מתברר שיש לנו משטרה רצינית, ומערכת שלטון חוק שהמושחתים לא הצליחו להחריב. בימים כאלה צריך להצדיע למשטרה, לפרקליטות, למבקר המדינה לינדנשטראוס שאולמרט ניסה להשמיד, לנגיד בנק ישראל סטנלי פישר שחטף ביקורת אלימה כשתבע להדיח את דני דנקנר מראשות דירקטוריון בנק הפועלים, ולחשב הכללי לשעבר ירון זליכה שמערכת שלמה התגייסה להטיל בו דופי אחרי שהצביע על אולמרט כעל ראש למושחתים.
המשימה שלנו כרגע היא לעצור מייד את הרפורמה בתכנון של ביבי, שתעצים את השחיתות. כנסו לראיון שלי בעניין אצל דן מרגלית ורונן ברגמן ב"ערב חדש", אצל מיה בנגל ב"רדיו ללא הפסקה", ואצל ירון וילנסקי בגל"צ. אצל שלושתם אני מתייחסת (איך לא) גם לשכר בכירים.

"יחימוביץ' תוקפת את ברק: שוקלת להתמודד ליו"ר המפלגה"... "הח"כית מהעבודה תקפה בחריפות את התנהלותו הפוליטית של יו"ר מפלגתה, ולא חסכה ביקורת גם מאורחות חייו: 'קשה לציבור לקבל שאדם שאמור לייצג אותו חי באופן מנקר עיניים'. עוד אמרה כי יש אופציה שתתמודד על ראשות העבודה". כנסו לידיעה המלאה של אטילה שומלפבי ב-Ynet. אני מודה שלא העליתי על דעתי שאמירה כללית שלי בעניין שנאמרה בתוך ראיון ארוך ואישי תזכה לבולטות שכזאת ולכל כך הרבה תגובות, אבל בהחלט התכוונתי לכל מלה.

זקוקה לכם. אנחנו מתחילים להתארגן לקראת מפקד, שזה אומר לגייס תומכים שלי ומי שמזדהים עם הדרך שלי לעשות את המעשה שלפעמים הוא נראה קשה אבל הוא חיוני כדי שיהיה לי כוח בהתמודדות פוליטית – להתפקד למפלגת העבודה. מי שרוצה לחזק אותי ולהתפקד בעצמו, או לפקוד אחרים, או להיות ראש חוליה – שיכתוב לנו לכאן. אנחנו נחזור אליכם.

סופשבוע רגוע לכולכם,
שבת שלום,
שלכם,
שלי