שלי יחימוביץ' לרה"מ: מנע הפרטת הוסטלים לניצולים

26 באפריל, 2011

אריק בנדר, nrgמעריב

חמישה ימים לפני יום השואה, ח"כ שלי יחימוביץ' (עבודה) קוראת לראש הממשלה בנימין נתניהו לממש הבטחתו ולדאוג לתקצוב הדרוש על מנת להעביר את ההוסטלים לניצולי השואה חולי הנפש לידי המדינה.

בעקבות התבטאותו של נתניהו בישיבת הממשלה לפני יותר מחודש על כך שהטיפול בניצולי השואה הוא שירות שאסור להפריטו, פנתה יחימוביץ' לראש הממשלה וקראה לו לתרגם את דבריו למעשים ולהחזיר את גורלם של ניצולי השואה הקשישים חולי הנפש לאחריות המדינה. כעת קוראת יחימוביץ' לנתניהו להזדרז ולעמוד בדיבורו ולקבל על כך החלטה בישיבת הממשלה הקרובה.

בדיון שהתקיים בוועדת העבודה הרווחה והבריאות, ערב יציאת הכנסת לפגרה, אמר סגן שר הבריאות יעקב ליצמן כי חרף דברי נתניהו, אין באפשרותו לבטל את הפרטת ההוסטלים בשל סירובו של האוצר לתקצב את התקנים הדרושים לכך.

בעקבות דבריו, פנתה יחימוביץ' לפני שלושה שבועות במכתב לראש הממשלה וקראה לו להטיל את כובד משקלו על האוצר על מנת להעביר את התקציבים ואת התקנים הדרושים להחזרת ההוסטלים לידי המדינה. 

"אני קוראת לך לממש את אמירתך החדה, הברורה והערכית, אשר מוסריותה אינה מוטלת בספק", כתבה יחימוביץ'. "דיירי ההוסטלים, אודים מוצלים, החיים את שנותיהם האחרונות, זקוקים לנחישותך".
"אני מבקשת ממך – הטל את מרותך על משרד האוצר, הקצב למשרד הבריאות את התקנים הנדרשים, ועשה חסד עם ניצולי שואה מוכי טראומות אלה, על מנת שיוכלו לחיות את שארית ימיהם בכבוד שהם ראויים לו. זהו לא רק כבודם, אלא גם כבודנו כמדינה."

...