צדק חברתי זה שלי יחימוביץ

4 באוגוסט, 2011

רפי גליק, דה מרקר קפה

בסופו של תהליך המחאה תוכתר חברת הכנסת שלי יחימוביץ כמובילת השינוי והיא זו שתעמוד במרכז העשייה על מנת לבסס את ההישגים ולהביאם לידי מימוש. המעבר מקפיטליזים חזירי לסוציאל דמוקרטיה שפוי מעמיד את שלי יחימוביץ בעמדת זינוק גבוה מתמיד.

מבין כל חברי הכנסת בולטת חברת הכנסת שלי יחימוביץ. שלי יחימוביץ זו "תעשיה" ולא חבר כנסת בודד. יכולים להסכים עם דעותיה או להסתייג מהם, אי אפשר להתכחש לעבודתה המסורה והישגיה בתחומים החברתיים והכלכליים. מי שנתפסה כעוד חברת כנסת חברתית מהשמאל, הצליחה תוך שנתיים וחצי בלבד להשתלט על רזי שוק ההון וספר התקציב והפכה לאימת פקידי האוצר והטייקונים.
ראש הממשלה מפחד ממנה אבל מעריך מאוד את יכולתה. היום הם כולם יודעים שמעידה שלהם לא תעבור בשקט בזירה של חברת הכנסת שלי יחימוביץ.

שלי יחימוביץ - "תעשיה של צדק חברתי".

שלי עובדת בעיתונות, במדיה, באינטרנט וברשתות החברתיות . היא מפעילה בני נוער, סטודנטים , מבוגרים וגמלאים. היא רהוטה, היא חדה והיא עקבית במאבקה. היא חרטה על דגלה את המאבק בעיוותי המשק הישראלי ושמה לנגד עיניה את מעמד הביניים והנזקקים, כבר מאז הבחרה בכנסת ולא רק בשבועיים האחרונים כמו רבים ואחרים. שלי יחימוביץ יודעת להפעיל גלים של רשתות, גלים של תקווה.

אתר האינטרנט של חברת הכנסת שלי יחימוביץ מלא ביוזמות מוצלחות למען מעמד הביניים והנזקקים. היא נלחמת למען עובדי הקבלן שנשדדו על ידי המעסיקים, הממשלה, גופי ציבור, הרשויות מקומיות והסקטור הפרטי עוד לפניה. מאבק סזיפי שלא נגמר. היא הרימה על נס את זכותם של הדוקטורנטים והמרצים הצעירים בהשכלה הגבוה לכבוד תעסוקתי, למען לא ירעו בשדות זרים. היא העבירה את החוק נגד פיטורים מחזוריים ומנסה לדאוג לאכיפתו.

ח"כ שלי יחימוביץ מפעילה את מיטב כוחותיה נגד הטיקונים ו"המוסדיים" שמנסים למחול את חובותיהם על חשבון הפנסיה שלנו ונלחמת בתופעת הריכוזיות במשק ושכר הבכירים. היא שמה על נס את החזרת המדינה לאזרחיה ועצירת ההדרדרות בשרותים הציבוריים ובעיקר בתחומי החינוך הבריאות ועוד.. היא נלחמת על החזרה למעגל העבודה וכבוד תעסוקתי לציבור רחב של אוכלוסיות מודרות ובמיוחד חרדים, נשים, ערבים, אתיופים, נכים ועוד...

ח"כ שלי יחימוביץ גם יודעת לשתף פעולה. היא לא תתן לביבי נתניהו מנוח עד שהוא יאמץ את כללי הסוציאל דמוקרטיה ותתפלאו, ביבי גם לא יתנגד לצרפה לממשלה בראשותו, למרות שכמו כל מנהיג פוליטי, גם היא בהמשך הקרירה אולי תרצה להרכיב ממשלה משלה.