דן שילון במעריב: "המשיכי עם קפיצות הבאנג'י שלך שלי - את תנצחי"

28 באוגוסט, 2011

דן שילון, nrgמעריב

את מתאבדת, שלי יחימוביץ', כשאת קוראת תיגר על השמאל המובהק ומבקשת לערער על הקיבעון שדבק בו. למה לך לשנות סדרי עולם? למה להעדיף צדק חברתי על פני קץ המלחמות ושלום עם אויבים? למה לך להזמין חוזה חיסול על ראשך הפוליטי? השמאל המסורתי לא יסלח לך לעולם. ובכל זאת, שלי, לכי עם האמת שלך את תנצחי.

שלום אמיתי לא ייכון ללא נסיגה לקווי '67, ללא עקירת התנחלויות, ללא חלוקת ירושלים וללא הקמת מדינה פלסטינית לצדה של ישראל. שלום כזה, שמחירו כואב וראוי, אינו בהישג יד בדור הזה. להשגתו דרושה להם ולנו מנהיגות אמיצה והגונה, שאיננה. ולו משום כך שלי, בצדק הנפת את הדגל החברתי לפני הדגל המדיני. חברה צודקת וחזקה, שבראשה מנהיגים אמינים, ישרי דרך ונקיי כפיים, תשכיל להתמודד עם המלחמות שעוד נכונו לנו, ובעיקר במלחמה על השלום.

נכון, קואליציה קשוחה חברה נגדך בעיתונות, בזירה הפוליטית ובביתך שלך. לטוב ולרע, התקשורת עושה את מלאכתה וראוי שתקשיבי גם לה. אבל בכל הקשור למפלגתך, אל תתרגשי מהתלהמותו של עמיר פרץ או מאיומי החבירה של מצנע והרצוג נגדך.

פרץ לא ראוי להוביל, ולו מהסיבה שזנח את הדגל החברתי לטובת אאודי 6 משוריינת של שר ביטחון בממשלתו של אולמרט. מצנע מועמד ראוי, אדם ישר דרך, אבל לא עשוי כנראה מהחומרים שעושים אותו מנהיג ההולך לפני המחנה. ועל בוז'י חבל להכביר מילים. זה האיש שיעדיף לרפד את עכוזו בכל כורסה ממשלתית, יהא מי שיהא העומד בראשה. יש לו מוניטין בכך. המשיכי בקפיצות הבאנג'י שלך שלי. את תנצחי.