היום הצעת אי-אמון בשל "הדרת נשים בצה"ל". שר הביטחון ביקש משלי לדחות את ההצעה ונענה בסירוב: "הפגיעה בנשים, לא בצה"ל"

5 בדצמבר, 2011

שר הביטחון אהוד ברק פנה אל יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ, ואל יו"ר הסיעה איתן כבל בבקשה להסיר את הצעת האי אמון שהם מבקשים להעלות מחר במליאת הכנסת בשל "הדרת נשים בצה"ל" ובשל אי יישומו של דו"ח שגב לשילוב נשים בצבא. יחימוביץ' וכבל דחו את הפניה.

במכתבו כותב ברק בין היתר כי הצעת אי האמון היא "חציית מיותרת מיותרת של קו שאין צורך לחצותו... מדובר בדו"ח פנימי שהוזמן דאז על ידי ראש אכ"א אלעזר שטרן, חלקים ממנו יושמו וחלקים נוספים נמצאים בבחינה... המקום הנכון לברר סוגיות אלה הינו במסגרת ועדת חוץ וביטחון... הצעת אי האמון עלולה לפגוע בצה"ל ובמפקדיו".

ח"כ יחימוביץ' וכבל דחו את בקשתו של השר ברק והודיעו כי הצעת האי אמון תעלה מחר לדיון כפי שנקבע. "פנייתו של ברק והאשמתו כי הדיון הפרלמנטרי פוגע בצה"ל הן תמוהות ומקוממות", אמרה יחימוביץ. "מדובר בנושא בעל חשיבות ציבורית פומבית רבה ביותר, והוא נוגע לציביונה של החברה הישראלית ובוודאי רלוונטי לחיילים וחיילות ולהוריהם המהווים ציבור גדול ומעורב.

"ברור לכל שאין מדובר בסודות צבאיים שהשתיקה יפה להם, והניסיון לדחוק את הדיון אל תוך הדלתיים הסגורות של ועדת חוץ וביטחון מעורר שאלות ותהיות אילו עוד תופעות קשות בתחום זה מתרחשות בצה"ל".

 

פורסם ב: רשת ב'

פורסם ב: רדיו ללא הפסקה

פורסם ב: ynet