שלי בראיון ברשת ב' על החלטת ועדת הכלכלה בנוגע לסגירת ערוץ 10 ועל דוחות ה- OECD: "אני תוהה האם אני ושטייניץ קוראים את אותם הדו"חות"

13 בדצמבר, 2011
האזינו:

בנוגע לסגירת ערוץ 10, בשל החלטת ועדת הכלכלה. "אין שום היגיון בדבריו של שר האוצר. נכחתי במשך שש שנים בישיבות של ועדת הכלכלה, ומעולם לא הורד הגרזן בצורה כה ברוטלית על שום גוף שידור. מעולם לא ראיתי התגייסות כזאת של הקואליציה. הממשלה יודעת טוב מאוד, בהיותה ממשלה קפיטליסטית, יודעת להעביר כספים רבים לגופים בשביל להגביר תחרותיות. כל התזה של שטייניץ מופרכת מיסודה וההתנכלות לערוץ 10 היא פוליטית לשמה.

יש כאן מידה רבה של התחשבנות אישית, בין אם זה רביב דרוקר בערוץ 10, בן כספית בטלוויזיה החינוכית, קרן נויבך ברשות השידור, נקמנות שהתוצאה שלה מסוכנת לדמוקרטיה ולחופש העיתונות, ואנחנו נישאר עם ערוץ מסחרי אחד. התוצאה תהיה קיצוץ משמעותי בתקציבים שם, ירידה נוראית בתצקיבים, פגיעה בריבוי הדעות, אגב קיפוח עבודתם של רבים במהלך שכל כולו נקמנות ואין שום סיבה לעשות אותו.

 

בנוגע לנתוני ה- OECD. "אני כל פעם שומעת על שר האוצר מדבר על דו"חות ה- OECD ותוהה אם אנחנו קוראים את אותם הדו"חות. אני קוראת לשר האוצר להתחיל לקרוא את הדו"חות של ה- OECD. הדו"ח הזה אומר שהפערים בישראל גדלו מאוד בשנה האחרונה, שאי השוויון גדל, אנחנו נמצאים במקומות הראשונים באי השוויון יחד עם מקסיקו, טורקיה וארצות הברית. למה את הנתונים הללו מסרב שר האוצר לשמוע? יש ביקורת של ה- OECD שאין אכיפת חוקי עבודה בישראל, שהשירות הציבורי קטן מדי, הם חוזרים ואומרים את הדברים האלו. ורק היום התפרסם עוד דו"ח שמדבר על כך שעשרים משפחות מחזיקות ב- 30% מכלל השווי של הבורסה ושזה מסוכן למשק, וקורא לישראל להעניק רגולציה תקיפה יותר."