שלי חושפת כעת את המסמך עצמו שבו מורה השר אטיאס להקפיץ משפחות עם הרבה ילדים לראש תור זכאי הציבור: הנה הנוהל שהוציא אטיאס בחשאי, יחד עם רשימת הישובים הרלוונטית וכספי הסיוע

23 בינואר, 2012

הי כאן שלי. ההכחשות של שר השיכון אטיאס לכך שהעלה משפחות ברוכות ילדים לראש תור הזכאים לדיור ציבורי, בצמוד לנכים הקשים, ועל חשבון זכאים אחרים, חלשים לא פחות ואף יותר – יחד עם שפע הסבריו המפותלים, מחייבים אותי לתת פומבי לנוהל שהוציא אטיאס בחשאי .
הנה, הכנסו לנוהל וקראו אותו, הדברים מדברים בעד עצמם: "..החליט שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס כי.. זכאים לרכישת דירת נ"ר.. הממתינים לקבלת/החלפת דירת נ"ר ולו לפחות 6 ילדים עד גיל 18.."


כפי שאתם יכולים לראות, הנוהל לא פורסם מעולם, על אף שיצא במרץ 2010. הנה הקישור לדף הנהלים העוסקים בשיכון ציבורי – הוא לא שם. http://www.moch.gov.il/Pages/Nehalim.aspx?PN=2

כמו כן, אני מצרפת לעיונכם את רשימת ישובי הנ"ר הכלולים בהנחיה החשאית של אטיאס.

 

אסביר בקצרה: זו הנחיה שהועברה לפקידים במשרד השיכון, אך לא פורסמה מעולם, לפתוח ברכישת דירות בנות 4 חדרים לטובת משפחות הממתינות לדיור ציבורי ולהן 6 ילדים ומעלה. בהנחיה, אשר הועברה על ידי אחד מבכירי המשרד, כתוב במפורש שזוהי החלטה של שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס, אשר החליט "לפתור את הבעיה ע"י הקצאת תקציב גבוה במיוחד" לרכישת הדירות למשפחות אלו – ולהן בלבד, למעט נכים רתוקים לכסא גלגלים. ההנחיה מנוגדת לסדר הקדימויות הקיים לזכאים לדיור ציבורי, המעמיד בראש התור, את אלו שאינם יכולים לפרנס עצמם בשל קשיים בריאותיים, וכן מציב קריטריון שיוויוני – הצפיפות בדירה (שכן 4 נפשות בדירת חדר חיות בצפיפות גדולה יותר מ-8 נפשות בשלושה חדרים).

 

 

מסמכים:

הנחיה לרכישת דירות למשפחות עם 6 ילדים ומעלה

רשימת ישובי נר וסכום כספי לסיוע

 

 

לקריאת פרטים נוספים והמכתב המקורי .