ח"כ יחימוביץ' בריאיון לרדיו ללא הספקה: "הממשלה הזו לא מסוגלת להנהיג ולהוביל אפילו לא בעניין אחד"

18 ביולי, 2012
האזינו:

יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' בריאיון לבן כספית וחגי גולן:

 

שלום לחברת הכנסת שלי יחימוביץ'

שלום בן וחגי

מתי לוקחים לך את המאבטחים, המכונית המשוריינת שסירבת לקבל וכו'?

אז זהו שכמו שאתם בוודאי יודעים, הגינונים האלה לא ממש משמעותיים בשבילי, מה גם שאני אפילו לא אצטרך להחליף רכב כי אני ממשיכה לנסוע במזדה. ואלה באמת הדברים השוליים.

פספסת את הב.מ.וו 528i

גם בזה לא עלה לדעתי לרגע לנסוע. אני חושבת שמזדה היא כלי רכב מספק עבור נבחרי ציבור.

תגידי את כינסת היום מסיבת עיתונאים, תקפת את נתניהו בחריפות  וקראת  לו לבוא לבחירות ב-27 בנובמבר. איך הגעת לתאריך הזה?

זה תאריך שמאפשר להצביע על פיזור הכנסת במושב הזה שמתקיים עוד שבוע וחצי, מאפשר היערכות של יותר משלושה חודשים כנדרש בחוק ומאפשר גם להתארגן לקראת תקציב שהוא שונה מתקציב נתניהו, שאני מתנגדת לו לחלוטין, תקציב אכזרי ומפורר, ולהכין תקציב שאני עובדת על הכנת תקציב כזה כתוכנית 100 ימים, אני מקווה כמובן שאני אהיה זאת שאעביר אותו.

אבל בתור שר אוצר או בתור ראש ממשלה את מקווה להעביר אותו?

אני עומדת בראש מפלגה שהיא אלטרנטיבה שלטונית לבנימין נתניהו וכמובן שאני מדברת על ראשות הממשלה.

נתניהו יעביר את תקציב כמו שצריך לשנה הבאה לפני הבחירות? הרי תקציב מהסוג הזה כולם יודעים שהוא אמור להכיל לא מעט גזירות, אז מי המשוגע שיעביר כראש ממשלה תקציב עם גזירות בתקופת בחירות?

אתה ממש צודק וזה מה שאמרתי היום במסיבת העיתונאים, שהממשלה הזאת בראשות בנימין נתניהו יודעת אולי לעשות תרגילים פוליטיים, יודעת לשרוד איכשהו, אבל היא לא מסוגלת להנהיג ולהוביל ולו עניין אחד, לא בתחום החברתי כלכלי, לא בתחום המדיני, לא בתחום האזרחי. מדובר בשיתוק טוטאלי, בהישרדות ובספינים פוליטיים. ומגיע לציבור ללכת לקלפי ולהכריע הכרעה נקייה ולא מזוהמת מכל ענן הצחנה הזה של הפוליטיקה במירעה שהיינו עדים לה בחודשים האחרונים. ולכן, כיוון שהוא יודע שהוא לא יכול להעביר תקציב, אני קוראת באמת לכולם, לטובת עם ישראל, ללכת לקלפי ולהכריע.

...