מליאת הכנסת אישרה אמש את הצעת החוק של יו"ר מפלגת העבודה יחימוביץ' וח"כ כהן הקובעת כי קצבת הבטחת הכנסה לא תישלל ממי שמחזיקים ברכב בשווי נמוך

26 ביולי, 2012

עבר קריאה שנייה ושלישית במליאה ונכנס לספר החוקים: הבטחת הכנסה גם לבעלי רכב בשווי נמוך
מליאת הכנסת אישרה אמש את הצעת החוק של ח"כ שלי יחימוביץ' (יו"ר העבודה) וח"כ אמנון כהן (ש"ס) הקובעת כי קצבת הבטחת הכנסה לא תישלל ממי שמחזיקים ברכב בשווי נמוך

כיום, מקבלי הבטחת הכנסה צריכים להימנע מבעלות על רכב, אחרת נשללת מהם הזכאות לקצבה. על פי החוק שהתקבל יתאפשר גם למי שמחזיק ברכב צנוע, להמשיך וליהנות מדמי הבטחת ההכנסה, לפי מנגנון שיקבע משרד הרווחה. החוק קובע כי רק מי שיש בבעלותו יותר מכלי רכב אחד, או רכב ששוויו עולה על הסכום שיקבע השר (הסכום יהיה כ – 40,000 שקלים) לא יהיה זכאי לגמלה.

יחימוביץ': "החוק נועד למנוע את התופעה הבלתי צודקת ובלתי נבונה, שבה, למשל, נשללת קצבת הבטחת ההכנסה מאם חד הורית, שמקבלת קצבה ומשתמשת ברכב להביא את הילדים לגן ולנסוע לעבודה. זו גם התאכזרות וגם שגוי כלכלית"

אמנון כהן: "המצב הקיים מעודד בעלות על רכב ישן. כך הזכאים לדמי אבטחת הכנסה צריכים לסבול מתקלות מרובות והוצאות כבדות על תיקונים. בנוסף הרכבים הישנים מזהמים יותר. החוק החדש ייטיב עם הזכאים ועם הסביבה. חבל שמשרד האוצר עיכב את יישום החוק במשך זמן רב עד שבג"ץ חייב את המדינה למצוא פתרון."