יחימוביץ' בועדת הכספים: "כולנו מכירים בעובדות. הויכוח הוא מי ימלא את הבור- מעמד הביניים והעניים, כפי שגזר נתניהו, או שלשם שינוי הוא ילקח מחגורת השומן המצומצמת והתפוחה"

1 באוגוסט, 2012

יחימוביץ' בועדת הכספים: נתניהו הצליח באופן גאוני להפוך גם את מס ההכנסה לרגרסיבי כמו מע"מ. רק מעמד הביניים ישלם אותו באופן מיידי. מי שמרוויח מעל 42 אלף שקל לא ישלם שקל * אמרה לנגיד: אינך צודק שהבחירה היא בין 'יהיה בסדר' לבין 'הכרה בעובדות'. כולנו מכירים בעובדות. הויכוח הוא מי ימלא את הבור: מעמד הביניים והעניים, כפי שגזר נתניהו, או שלשם שינוי הוא ילקח מחגורת השומן המצומצמת והתפוחה של החברה הישראלית, שנותרת חסינה ואף עם מתנות נוספות אחרי גזרות נתניהו. * השימוש בדוגמת יוון וספרד הוא או בורות או שקר

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' בועדת הכספים המתקיימת עכשיו: "מעבר למע"מ, שהוא מס שככל שאתה עני יותר אתה משלם אותו יותר, הצליח נתניהו, באופן גאוני וייחודי רק לו, להפוך גם את מס ההכנסה למס רגרסיבי ולא צודק המוחל רק על מעמד הביניים. הטלת מס מיידי של אחוז אחד על מי שמשתכר 9000 ₪ עד 42 אלף ₪ היא הפוכה לפרוגרסיביות. אנשים אלה, המהווים חוט השדרה היצרני והתורם של המשק, יראו את ההורדה בתלוש באופן מיידי, שעה שכל מי שמרוויח יותר לא ישלם פרוטה. ההחלטה על הטלת שני אחוז מס על הכנסה כוללת של 67 אלף שקלים אינה שווה את הנייר שהיא כתובה עליו, על קבוצה זו הוטל בכוונה מס מורכב שייקח שנים לייצר מנגנון גביה שלו, והוא לא יגבה לעולם. זה נעשה בכוונה תחילה ובזדון.

יחימוביץ' תקפה את שטייניץ על כך ששב והשתמש עד לזרא באיום ספרד יוון. "או ששטייניץ ונתניהו בורים או שהם מוליכים שולל במודע את הציבור. אמש בסבב הראיונות שהעניק ראה"מ שאל אותו המראיין מה דעתו על שתיים מהצעותיי החלופיות: מס ירושה על עיזבונות של עשירים מאוד, והעלאה מתונה של מס חברות. נתניהו השיב שאלה הצעות נוסח יוון. ובכן, עובדה מספר אחת: מס ירושה הוא עניין מאוד אמריקאי, ובארה"ב (18% מס ירושה) הוא גבוה מביוון (10%) . עובדה מספר 2: יוון התמוטטה בראש ובראשונה בגלל הורדה פראית של מס חברות, "כדי לעודד משקיעים" עד שקופתה התרוקנה. בדיוק מה שעשה נתניהו. הויכוח הכלכלי בין קפיטליזם לבין סוציאל דמוקרטיה הוא חשוב ולגיטימי. אבל אין צורך לגבות אותו בסילוף קשה של העובדות, ואני מתבטאת בעדינות".

יחימוביץ' אמרה לנגיד בנק ישראל סטנלי פישר כי המצגות בדבר המצב הכלכלי הקודר אינן שנויות במחלוקת, וכי היא חולקת עליו שהברירה היא או לומר "יהיה בסדר", או "הכרה בעובדות". כולם מכירים בעובדות. הויכוח הוא היא מי ימלא את הבור שנפער. האם העניים ומעמד הביניים ישלמו אותו, כפי שעולה באופן בוטה וקשה מהחלטות הממשלה, או שלשם שינוי הוא ילקח מחגורת השומן המצומצמת והתפוחה של החברה הישראלית, שנותרת חסינה ואף עם מתנות נוספות אחרי גזרות נתניהו."