שלי: "על עופר נמרודי להעמיד מיידית למכירה את בנין מעריב אותו רכש בעסקת בעלי עניין נכלולית ולתת את מלוא התמורה להבטחת הזכויות הסוציאליות של העובדים, למניעת פיטורים מסיביים ולהבראת העיתון"

20 בספטמבר, 2012

שלי אומרת כי לעופר נמרודי יש חלק עצום בהידרדרות של עיתון מעריב ועל פי החשד גם בעבריינות של אי הפרשת כספי הפנסיה לעובדים ובעושק מתמשך שלהם ללא ידיעתם. יחימוביץ' הוסיפה כי חובה על נמרודי כעת למכור את בית מעריב שנמצא בבעלות "הכשרת הישוב" שבשליטתו ולהשתמש בכסף להבטחת הזכויות הסוציאליות של העובדים, למניעת פיטורים מסיביים ולהבראת העיתון.

מנתונים שריכזה יחימוביץ' עולה כי בשנת 2009, רגע לפני שמכר את מעריב, מכר נמרודי לעצמו בעסקת בעלי עניין מפוקפקת את הבניין שבו שוכן העיתון ברחוב קרליבך בתל אביב בסכום מגוחך של 32 מיליון שקלים. למותר לציין כי הבניין הוא אחד הנכסים המשמעותיים של העיתון. חודש לאחר שהעיתון נמכר לנוחי דנקנר בשנת 2011, פרסמה חברת האחזקות של נמרודי מצגת בה נאמר כי שווי בית מעריב מוערך בכ- 53 מיליון שקלים, 60% יותר מהמחיר בו מכר אותו נמרודי לעצמו. כיום, נוכח זכויות הבניה לגובה שעשויות לחול על בית מעריב והתב"ע ששונתה בכל מתחם "השוק הסיטונאי" שצמוד לבית מעריב עשוי שוויו להגיע בקלות ל-200 מיליון שקלים, המהווים מחצית מכלל חובות העיתון.

יחימוביץ': "נמרודי נפטר ממעריב לא לפני שהשאיר לעצמו מתנה בדמות של נכס במרכז תל אביב וכסף זמין. מדובר בעסקה נכלולית שנעשתה תוך שהוא עושק את כספי הפנסיה של עובדים שנתנו את חלבם ואת דמם לעיתון ולא ידעו כי מרמים אותם. אין ספק שנוחי דנקנר בלהיטותו להחזיק ברשותו בכל מחיר כלי תקשורת, עשה עסקה כושלת, רשלנית וחובבנית כשרכש במחיר מופקע עיתון שמתבצעים בו, על פי החשד, מעשים בלתי חוקיים כלפי העובדים".