לורה טלינובסקי בראיון לרשת ב': "מפלגת העבודה היא היחידה שנותנת מענה לבעיות שמעסיקות את הרחוב הרוסי"

29 באוקטובר, 2012
האזינו:

 

לורה טלינובסקי, בראיון ליוסי הדר ב"הכול דיבורים" ברשת ב'

בוקר טוב. אנחנו ממשיכים לדבר על המערכת הפוליטית, בעיקר כרגע על תוצאות האיחוד, השפעות אפשריות של האיחוד הזה בין הליכוד לישראל ביתנו. דיברנו על המגזר הרוסי ואנחנו אומרים עכשיו בוקר טוב ללורה טלינובסקי.

בוקר טוב

את פעילה במשמרת הצעירה של מפלגת העבודה וגם בין האחראיים על המגזר הרוסי. אולי קודם נשאל את אותה שאלה באמת ששאלנו גם את אריק הלמן: עדיין אפשר לראות מגזר רוסי מאוד מובחן, מאוד ברור, או שכבר יש פה ניואנסים ויש הגדרות שונות למגזר הזה?

אני חושבת שהקהל הרוסי יש בו כמה קבוצות. גם האבחנה המקובלת היום, כאילו הקהל הזה מצביע רק לימין, היא לא נכונה בעיני, כי הקהל הזה הצביע למפגלת העבודה כמה וכמה פעמים. הוא בהחלט מחובר לאג'נדה שלנו ולנושאים שאנחנו מובילים.

גם לאג'נדה הכלכלית-חברתית, לורה?

לאג'נדה הכלכלית חברתית בהחלט. הנושאים שמעסיקים היום את המגזר הרוסי, שהם דיור, שוק עבודה דורסני שרבים מהם מועסקים בו כעובדי קבלן, פנסיה מצומקת של דור ההורים שעובד ודור הסבים והסבתות, שרוב שנות העבודה שלהם היו במדינה אחרת. כל מי שנותן היום מענה לבעיות האלה, למדיניות הכלכלית הזאת, היא מפלגת העבודה בראשות שלי יחימוביץ'. ואני חושבת שהציבור הזה בהחלט צריך להצביע לנו בבחירות הקרובות. אני רוצה להגיד לך, על הרחוב הרוסי, יש היום קבוצה גדולה של צעירים דוברי רוסית שמאמינים במפלגת העבודה ומזדהים איתה ופעילים בתוכה. אני לא מדברת איתך על עסקנים או על מי שרוצה לעשות כותרות. אלא קבוצה אמיתית של צעירים פעילים. ונכון שההורים שלנו מצביעים ליברמן אולי, אבל אנחנו כבר נמצאים במפלגת העבודה ומאמינים בדרך של שלי יחימוביץ'.

...

לורה, הרבה מאוד טענות נשמעות במפלגות אחרות על כך ששלי יחימוביץ' היא לא פחות מאשר קומוניסטית במסווה של סוציאל-דמוקרטית. מכאן, שהדבר הזה יכול להבהיל לא מעט את הקהל הרוסי, שלא לדבר על העובדה שאת זה בדיוק יאמר ליברמן בכינוסים שהוא יעשה ואז שם הוא ידבר מן הסתם בשפה שמבינים אותם בוחרים וידבר על קומוניזם והדבר הזה יבריח בוחרים.

נכון, אני מסכימה, אני חושבת שהשימוש במושגים האלה הוא לא פחות מהסתה. הדרך שמפלגת העבודה מובילה היא דרך סוציאל דמוקרטית. דרך שמשלבת בין שוק חופשי ויוזמה ותגמול על כשרון, לבין מדינה שנותנת שירותים חברתיים ונמצאת שם בשביל האזרח. וזה מה שהיום נותן מענה לבעיות של החברה הכללית בישראל, שסובלת ממצוקה של דיור ומערכת חינוך בקריסה ומערכת בריאות בקריסה. והבעיות האלה הן הרבה יותר חדות וחריפות אצל ציבור שהוא עולה כי המשאבים הכלכליים שלו מצומקים.