שלי על אישור החוק להגבלת שכר הבכירים: "הצעה מסורסת לגמרי, בלתי אפשרית ליישום ומלאה בחורים"

8 בנובמבר, 2012

 

בעקבות אישור החוק להגבלת שכר הבכירים אמרה שלי: 

"השבוע עבר בקריאה שנייה ושלישית החוק למראית עין של הגבלת שכר הבכירים - ״חוק החזיר״ בשמו העממי, או לחילופין חוק החתולים השמנים.

הכל התחיל לפני 4 שנים בהצעת חוק שלי ושל ח״כ חיים כץ, שבה ביקשנו לקבוע שהשכר הגבוה ביותר במקום עבודה לא יהיה יותר מפי חמישים מהשכר הנמוך באותו מקום - לרבות עובדי קבלן. פשוט, קל להבנה ויותר מזה לאכיפה.

 

אחרי שהצלחנו להשיג רוב בועדת שרים לחקיקה, ראש הממשלה נכנס ללחץ, הרים את קולו על שרי הליכוד ובאמצעות שר המשפטים של הליכוד ביתנו, פרופ׳ יעקב נאמן, החליט למרוח את הציבור בהקמת ועדה ציבורית שתדון בנושא.

לא ויתרתי. הגעתי לוועדה להציג את טיעוניי, העברתי לה שמות של בכירי הכלכלנים בארץ שמצדדים בהצעה שלי, פקחתי שבע עיניים על כל מהלך של הועדה. ונתניהו? הוא סמך על נאמן שיעשה בשבילו את העבודה ולא יפחיד את המנכ״לים הבכירים ואת הטייקונים שאותם היטיב נאמן לייצג כפרקליט ולשם גם ישוב בקרוב.
הצעת הועדה הגיעה לכנסת, מסורסת לגמרי, בלתי אפשרית לישום (בכוונה) ומלאה בחורים. גם בכנסת המשכתי להיאבק בועדות, אבל הקואליציה חובבת בעלי ההון ועויינת הציבור של נתניהו - לא השאירה שום סיכוי.

אתמול זה הגיע לכנסת. רגע לפני ההצבעה במליאה בקריאה שנייה ושלישית, התברר שנתניהו תקע עוד כמה אבנים בגלגלי ההצעה העלובה ממילא. מה שבטוח.

בצער אספר לכם שהייתי היחידה במליאה שהצביעה נגד.
זה לא שאחרים היו בעד, הם סתם לא באו.
לרגע אל תחשבו שהסיום העצוב הזה מרפה את ידי. להיפך, זה רק מעמיק את הידיעה שחייבים להחליף את השלטון ולהביא לחברה יותר צודקת."