שלי לערוץ 1: "זוהי פעולה מאוד מוגבלת, מאוד מבוקרת ואני מזדהה עם המטרות שלה"

15 בנובמבר, 2012

שלי בריאיון לאריה גולן וגאולה אבן במשדר המיוחד של ערוץ 1 על חיסולו של אחמד ג'עברי ומבצע "עמוד ענן":

 

 

האם את תומכת במבצע הזה?

כן, אני תומכת במבצע הזה, תמכתי בחיסול שהיה לפני שעות אחדות וגם, בהמשך, התקיפה מהאוויר.

אם כי הבעת הסתייגות מפעולה כזו, לא מחיסולים אבל מפעולה צבאית, אולי קרקעית, שראש הממשלה מדבר על אפשרות כזאת, במהלך מערכת בחירות

אני דיברתי לפני כמה ימים על כך שיש לנו זכות מלאה לתקוף צבאית גם במי שפוגעים בנו וגם את שולחיהם ואכן חשבתי שפעולה קרקעית, בשלב הזה, היא לא רצויה. לא דיברתי על כך שאין לעשותה אבל הצעתי שהיא תהיה אחרי בחירות.  נכון להיום, הפעולה הזאת היא מאוד מוגבלת, מאוד מבוקרת, אני מזדהה עם המטרות שלה, שמעתי את שר הביטחון אהוד ברק מציב מטרות מאוד ריאליות, לא מטרות דמיוניות כמו מיגורו של החמאס, אלא באמת יעדים בהחלט סבירים. גם החיסול הוא לחלוטין לגיטימי, נקודתי, מביא לידי ביטוי יכולות מדהימות של צה"ל, וגם הפגיעה מהאוויר. ברגע הזה המבצע הזה נראה מבוקר, מוצלח ואני בוודאי נותנת גיבוי גם לראש הממשלה ולשר הביטחון, בוודאי לכוחות צה"ל.

בכל זאת, ח"כ יחימוביץ', את מנהיגה של מפלגה שלפי הסקרים תהיה גדולה לאחר הבחירות. מה ההבדל בין הגישה שלך לגבי המצב ברצועת עזה או ביישובי עוטף עזה לבין גישתו של ראש הממשלה? או שאין כל הבדל?

קודם כל יש הבדל, יש הבדל בתפיסת העולם הכללית...

זה ברור, אבל לגבי התחום הזה

חושב לי להדגיש. יש הבדל בתפיסת העולם הכללית. תפיסת העולם הכללית של מפלגת העבודה גורסת שתי מדינות לשני עמים וניסיון להבקיע הבקעה מדינית. האם אפשר להבקיע הבקעה מדינית עכשיו עם החמאס? לא, אי אפשר. גם מכיוון שהחמאס לא מעוניין לדבר איתנו וגם בגלל הירי הבלתי פוסק. הדבר הזה בכלל לא עומד על הפרק. לכן, נקודתית, ובמהלך ה-4 שנים האלה, לא בפעם הראשונה, גיביתי את הפעילות של הממשלה בכל מה שמתרחש בדרום, אני חושבת שסך הכל היא נהגה מדיניות של איפוק וריסון וגם הפעולה עכשיו, אני חוזרת, כפי שהיא מתנהלת, אני לחלוטין יכולה לפעמים, למרות שאני אופוזיציה, להסכים עם מהלכים של הממשלה ולפעמים להתנגד לה בחריפות. הפעם בהחלט אפשר להגיד שכן. אם כי, בקצה של הדבר הזה, בסופו של יום, הרי אנחנו רוצים להגיע לאיזשהו הסדר, הפסקת אש ומניעת ירי לתקופה ארוכה וכאן נדרשת כבר הקהילה הבינלאומית, ארה"ב, לצערי מצרים יצאה עכשיו מהמשחק, צריך לעשות ניסיון להחזיר אותה כי היא שותפה אסטרטגית חשובה ביותר ואסור לוותר עליה.