שלי לערוץ 2: "הפעולה המוגבלת והמבוקרת היא פעולה מוצדקת, אך יש לחתור לסיומה תוך ימים בשיתוף הקהילה הבינלאומית"

15 בנובמבר, 2012

 

 

 

הפעולה הזו היא פעולה נכונה, מוצדקת. היא גם מאוד מוגבלת ומבוקרת. כלומר, אנחנו רואים שיש תקיפה אווירית מאסיבית, אנחנו שומעים על חיסולים, אנחנו רואים פעולות מאוד מבוקרות ומאוד חכמות ולא כניסה קרקעית. לכן במגבלות האלה שבהן ההישגים הם רבים ומרשימים ביותר וצה"ל מוכיח ביצועים באמת יוצאי דופן, אני בהחלט תומכת בפעולה. אני תומכת גם במטרותיה. כי המטרות שלה הן מאוד רציונליות. אף אחד לא מדבר על פנטזיות כמו מיגור החמאס. החמאס זה מיליון וחצי איש בסופו של דבר. אלא על דברים שהם ריאלים כמו חיזוק ההרתעה, כמו פגיעה קשה במערך הרקטות, כמו פגיעה כואבת בחמאס ובארגוני הטרור וכמו כמובן צמצום הפגיעה בעורף. אלה מטרות ריאליות וצריך לעמוד מאחוריהן.

איך נדע מתי זה קורה? במידה וצה"ל יצטרך להרחיב את הפעולה ולהכניס כוחות קרקעיים פנימה, האם גם אז תתמכי בפעולות הממשלה?

אני חושבת שלא נכון להרחיב את התקיפה לתקיפה קרקעית רחבה וכוללת. שים לב שעכשיו אנחנו נהנים מחוסן נוסף מלבד לחוסן המבצעי והוא העובדה שארצות הברית והקהיליה הבינלאומית ברובה תומכת בנו, מתייצבת לימיננו ומכירה בחיוניות של הצורך להגן על האזרחים שלנו. אבל ברגע שאתה כבר לא מציב לעצמך יעידים ברורים ומתכוונן אליהם יש חשש מסוים לאיבוד השליטה.

בגבולות האלה של הפעולה המבוקרת אני בהחלט מתייצבת לימין צה"ל וגם לימין הממשלה, שעושה את הצעדים הנדרשים. צריך עם זאת להציב יעדים, להתכוונן לסיום, לחתור לשתף את הקהיליה הבינלאומית ולהגיע בתוך כמה ימים להסדר שבאמת יבטיח שקט לתושבי הדרום.