שלי בועידת גלובס על בקשת איזי כהן לאשר חבילת אופציות של 11 מיליון ש"ח: "מחטף שמתבצע לפני שנכנס חוק שכר הבכירים. זו חגיגת אכול ושתה כי מחר כבר לא נוכל לחמוס. זו אותה כלל ביטוח שאוסרת על עובדיה להתאגד. יש גבול לחזירות ולקיצוניות"

9 בדצמבר, 2012

שלי נאמה הערב בועידת גלובס לעסקים. על בקשת איזי כהן לאשר חבילת אופציות של 11 מיליון ש"ח אמרה: "מחטף שמתבצע לפני שנכנס חוק שכר הבכירים. זו חגיגת אכול ושתה כי מחר כבר לא נוכל לחמוס. זו אותה כלל ביטוח שאוסרת על עובדיה להתאגד. יש גבול לחזירות ולקיצוניות". על נתניהו: "כל כך קל למנהיגים להיות באזור הנוחות ולא לדון בעניינים שקשורים לחברה הישראלית באופן עמוק ואמיתי"

יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', דברה הערב בועידת גלובס לעסקים ובקרה את סדר היום שמוביל נתניהו: "היום בישיבת הממשלה נתניהו הוציא הודעת גינוי על כך שאבו מאזן לא גינה את דבריו של משעל. מכל המסרים זה היה המסר שנתניהו בחר להעביר לאזרחי ישראל. היו עוד דברים שרה"מ יכול היה לבחור להתייחס אליהם שהם אקטואליים לא פחות, וקשורים קשר ישיר לאזרחים שהוא אמור לדאוג להם. למשל דוח העוני שמצביע על כך ש- 65% מהעניים הם אנשים עובדים. הוא גם יכול היה להעביר מסר לאחיות ששובתות, כי לא נמצא זמן לדון אתן על הסכמי שכר. ואולי גם מסר על נתוני הדיור של מרכז אדוה על כך שמחירי הדיור האמירו באופן חסר תקדים בתקופת שלטונו. כל כך קל למנהיגים להיות באזור הנוחות הזה ולא לדון בעניינים שקשורים לחברה הישראלית באופן עמוק ואמיתי. חובתה של מנהיגות היא להגן על המדינה מפני אויב מבחוץ, חובתה לחתור לשלום ולקדם תהליך מדיני, אבל יש חובה שהיא הרבה יותר רחבה מהדברים האלה - דאגה לציבור לכל אורך חייו של האזרח- קורת גג, מקרר מלא, פרנסה בכבוד, חינוך טוב. זו אחריות הממשלה וממשלות מתנערות מכך שוב ושוב."

יחימוביץ' התייחסה לשערוריית שכר הבכירים המתרחבת בשבוע האחרון בכי"ל ובכלל ביטוח: "השבוע  הגשנו במפלגת העבודה באופן חסר תקדים תוכנית כלכלית עמוקה. בין חמשת אבני הבניין של התוכנית, אנחנו מדברים גם על מיסוי הוגן. לפני מספר ימים אישר הדירקטוריון של החברה לישראל חבילת שכר ואופציות של 50 מיליון ש"ח למנכ"ל ניר גלעד וליו"ר אמיר אלשטיין. חבילת האופציות לבכירים מגיעה ל-200 מיליון ש"ח. זה נשמע לכם הגיוני? זה מטורלל לחלוטין ואין בזה הגיון כלכלי או הגיון מוסרי.

דוגמה נוספת ואקטואלית מאוד היא הבקשה של איזי כהן בכלל ביטוח, שרוצה לאשר חבילת אופציות של 11 מילון ₪, זאת נוסף על שכר של 9.5 מיליון ש"ח. זה מחטף שמתבצע לפני שנכנס חוק שכר בכירים. עכשיו יש חגיגת אכול ושתה כי מחר כבר לא נוכל לחמוס. בכלל ביטוח לא נותנים לעובדים להתארגן כדי שחס וחלילה הם לא יגישו תביעת שכר קולקטיבית. איך זה מסתדר עם זה שאיזי כהן רוצה אופציות של 11 מיליון ש"ח? משהו כאן לא סביר. אם צריך לקצץ בעלויות שכר זה חייב להיות לכל אורך השדרה יש גבול לחזירות ולקיצוניות".