שלי במכתב ליו"ר דירקטריון פלאפון: "הדח את מנכ"ל החברה גיל שרון אשר מתעמר בעובדים ומקבל שכר מופקע על אף ניהול כושל של החברה"

12 בדצמבר, 2012

 

ירושלים

‏12/12/2012

‏כ"ח כסלו תשע"ג

 

לכבוד

מר שאול אלוביץ'

יו"ר דירקטריון פלאפון תקשורת בע"מ

 

הנדון: מנכ"ל פלאפון גיל שרון – שיא חדש של התעמרות בעובדים יחד עם ניהול כושל ושכר מופקע

 

מר אלוביץ' הנכבד,

תחת הנהלתו של גיל שרון, מציגה פלאפון הרעה מתמשכת בתוצאותיה, בין היתר משום שלא נערכה כראוי לפתיחת שוק הסלולר לתחרות.

מהדו"חות הכספיים שפרסמה החברה לרבעון השלישי של 2012 עולה כי היא איבדה 20 אלף מנויים - עלייה של כ-18% לעומת רבעון קודם; ההכנסות ירדו ב- 26.2% לעומת הרבעון המקביל אשתקד; הרווח הנקי ירד ב- 41.4%; ההכנסה הממוצעת למנוי ירדה בתוך שנה מ- 107 שקלים ל- 95 שקלים וההכנסות מציוד קצה ירדו ב- 54%.

כל אלו כמובן לא הפריעו לגיל שרון לקבל שכר אסטרונומי ומנותק מהמציאות בעלות של יותר מ-36 מיליון שקל מאז מונה למנכ"ל החברה.

חוסר הנכונות של גיל שרון לקבל את השינויים באקלים העסקי והחברתי בישראל, בא לידי ביטוי ביתר שאת השבוע, בעת שניסה לשבור את התאגדות העובדים החוקית והמוצדקת של עובדי החברה. שיא ההתעמרות שלו בעובדים הגיע אתמול, כשבהוראתו נלקחו רכבי הליסינג של העובדים השובתים על חפציהם האישיים כולל כיסאות תינוק, בצעד שהוא חסר תקדים בחריפותו בתחום יחסי העבודה. שרון מתעמר באותם עובדים מסורים ומוכשרים, שבמשך שנים איפשרו לו לקבל עשרות מיליוני שקלים, בשנים שבהן החברה שיגשגה, בהיעדר תחרות בשוק.

לא העובדים אחראים להידרדרות במצבה של פלאפון - אלא גיל שרון שמכהן יותר מדי שנים בתפקידו, ושבימים אלה עסוק גם בלהשמיד את שאריות המוניטין של פלאפון במאבקו בעובדים. אני משוכנעת שלקוחות רבים של החברה מתקוממים על היחס המשפיל והפוגעני שלו כלפי העובדים, ולא ירחק היום שבו נוסף להתקוממות העובדים – תגבר הנטישה ההמונית של הלקוחות, שלא יהיו מוכנים להיות חלק מחברה שהמנכ"ל שלה מתעמר בעובדיה.

לאור האירועים האחרונים בחברת פלאפון והתנהלותו השערורייתית של המנכ"ל אני מבקשת שתכנס בזמן הקרוב את דירקטוריון החברה לדון בהדחתו של גיל שרון מתפקידו כמנכ"ל החברה והחלפתו במנכ"ל ראוי ומתאים יותר לחברה, בעת הנוכחית. בוודאי תסכים איתי כי הדבר יסייע בידך להצדיק את ההשקעה הכספית הגדולה שלקחת על עצמך בעת רכישת פלאפון.

 

 

בברכה,

ח"כ שלי יחימוביץ'

יו"ר מפלגת העבודה