שלי ליו"ר דירקטוריון פלאפון, נוכח ההתנכלות של מנכ"ל פלאפון, גיל שרון, להתארגנות העובדים: "ההתנכלות מצטרפת לניהול כושל, ולהוצאת שם רע לחברה, אני קוראת לך לכנס את דירקטוריון החברה לדון בהדחתו"

12 בדצמבר, 2012

 

שלי פנתה ליו"ר דירקטוריון פלאפון, שאול אלוביץ', בשל ההתנכלות של מנכ"ל פלאפון, גיל שרון, לעובדיו, והצביעה על הניהול הכושל שלו, ששכר מופקע בצידו. יחימוביץ' ציינה בפניו כי שרון ניסה לשבור את התאגדות העובדים החוקית והמוצדקת של עובדי החברה וכי שיא ההתעמרות של שרון בעובדים הגיע אתמול, כשבהוראתו נלקחו רכבי הליסינג של העובדים השובתים על חפציהם האישיים כולל כיסאות תינוק, בצעד שהוא חסר תקדים בחריפותו בתחום יחסי העבודה: "לא העובדים אחראים להידרדרות במצבה של פלאפון - אלא גיל שרון שמכהן יותר מדי שנים בתפקידו, ושבימים אלה עסוק גם בלהשמיד את שאריות המוניטין של פלאפון במאבקו בעובדים".

 

יחימוביץ' הציגה בפני אלוביץ' את נתוני החברה, תחת ניהולו של שרון:

"תחת הנהלתו של גיל שרון, מציגה פלאפון הרעה מתמשכת בתוצאותיה, בין היתר משום שלא נערכה כראוי לפתיחת שוק הסלולר לתחרות.

מהדו"חות הכספיים שפרסמה החברה לרבעון השלישי של 2012 עולה כי היא איבדה 20 אלף מנויים - עלייה של כ-18% לעומת רבעון קודם; ההכנסות ירדו ב- 26.2% לעומת הרבעון המקביל אשתקד; הרווח הנקי ירד ב- 41.4%; ההכנסה הממוצעת למנוי ירדה בתוך שנה מ- 107 שקלים ל- 95 שקלים וההכנסות מציוד קצה ירדו ב- 54%."

יחימוביץ' הוסיפה כי כל אלו לא הפריעו לגיל שרון לקבל שכר אסטרונומי ומנותק מהמציאות בעלות של יותר מ-36 מיליון שקל מאז מונה למנכ"ל החברה:

"חוסר הנכונות של גיל שרון לקבל את השינויים באקלים העסקי והחברתי בישראל, בא לידי ביטוי ביתר שאת השבוע, בעת שניסה לשבור את התאגדות העובדים החוקית והמוצדקת של עובדי החברה. שיא ההתעמרות שלו בעובדים הגיע אתמול, כשבהוראתו נלקחו רכבי הליסינג של העובדים השובתים על חפציהם האישיים כולל כיסאות תינוק, בצעד שהוא חסר תקדים בחריפותו בתחום יחסי העבודה. שרון מתעמר באותם עובדים מסורים ומוכשרים, שבמשך שנים אפשרו לו לקבל עשרות מיליוני שקלים, בשנים שבהן החברה שגשגה, בהיעדר תחרות בשוק".

"לא העובדים אחראים להידרדרות במצבה של פלאפון - אלא גיל שרון שמכהן יותר מדי שנים בתפקידו, ושבימים אלה עסוק גם בלהשמיד את שאריות המוניטין של פלאפון במאבקו בעובדים. אני משוכנעת שלקוחות רבים של החברה מתקוממים על היחס המשפיל והפוגעני שלו כלפי העובדים, ולא ירחק היום שבו נוסף להתקוממות העובדים – תגבר הנטישה ההמונית של הלקוחות, שלא יהיו מוכנים להיות חלק מחברה שהמנכ"ל שלה מתעמר בעובדיה".

"לאור האירועים האחרונים בחברת פלאפון והתנהלותו השערורייתית של המנכ"ל אני מבקשת שתכנס בזמן הקרוב את דירקטוריון החברה לדון בהדחתו של גיל שרון מתפקידו כמנכ"ל החברה והחלפתו במנכ"ל ראוי ומתאים יותר לחברה, בעת הנוכחית. בוודאי תסכים איתי כי הדבר יסייע בידך להצדיק את ההשקעה הכספית הגדולה שלקחת על עצמך בעת רכישת פלאפון".

למכתב המלא