שלי קיימה ישיבת עבודה ראשונה עם 25 המועמדים הראשונים ברשימת המפלגה על מנת ליצור מוכנות ארגונית והסברתית מיטבית לקראת הבחירות: "אנחנו נמצאים בנקודה בזמן אחרי שצלחנו כמה אתגרים לא פשוטים בשבועות האחרונים ובגאון נשארנו באופן מובהק החזקים והמובילים בגוש

13 בדצמבר, 2012

שלי קיימה ישיבת עבודה ראשונה עם 25 המועמדים הראשונים ברשימת המפלגה על מנת ליצור מוכנות ארגונית והסברתית מיטבית לקראת הבחירות: "אנחנו נמצאים בנקודה בזמן אחרי שצלחנו כמה אתגרים לא פשוטים בשבועות האחרונים ובגאון נשארנו באופן מובהק החזקים והמובילים בגוש".
יחימוביץ' התייחסה להחלטה שתתפרסם היום בנוגע לתיק ליברמן: "מדובר באדם קיצוני במיוחד ומושחת. גם אם תתקבל החלטה שלא להגיש כתב אישום בפרשה הגדולה מחוסר ראיות ורק החלטה להגיש כתב אישום בפרשת הקטנה כביכול של השגריר מבלרוס, אנחנו נתבע התפטרות של ליברמן לאלתר כפי שמחייב החוק".


יחימוביץ' כינסה הבוקר את 25 המועמדים הראשונים ברשימת העבודה לכנסת לישיבת עבודה ראשונה בהרכב זה לקראת הבחירות. מטרת הישיבה להכיר לעומק את מטות הארגון, ההסברה והשטח וליצור סנכרון בין החלקים השונים במפלגה, הן בפן הציבורי וההסברתי והן בפן הארגוני.

בנוסף, יחימוביץ' התייחסה בפתח הישיבה ליציבות של מפלגת העבודה ושמירת כוחה כמפלגה השנייה בגודלה. כמו כן יחימוביץ' חיזקה את האחיות בשביתתן והתייחסה להחלטה הצפויה להתפרסם היום בנושא תיק ליברמן: "אנחנו לא נאבקים על התשובות, אלא על מה השאלה, ואנחנו נשאל את השאלה הטובה שנוגעת לענייני אזרחי מדינת ישראל".

יחימוביץ' על שמירת הכוח של המפלגה בציבור ועל היערכותה לבחירות הקרבות: "אנחנו נמצאים בנקודה בזמן אחרי שצלחנו כמה אתגרים לא פשוטים בשבועות האחרונים ובגאון נשארנו באופן מובהק החזקים והמובילים בגוש, והמפלגה השנייה בגדולה. גרעין התומכים שלנו הוא יציב ומאמין בדרך שלנו. נשארו לנו 40 יום לבחירות. ב-40 היום האלה המטרה שלנו היא להוסיף שכבות רבות לאותו בסיס כוח יציב ואיתן שיש לנו, וכמובן לגדול בצורה משמעותית, כשהמטרה היא להחליף את שלטון נתניהו, דבר שנוכח הזעזועים הצפויים היום ככל הנראה הופך למטרה בת השגה. רובכם כבר מגויסים לחלוטין לקמפיין הבחירות, חלקכם עומדים בראש מטות. נמצאים כאן אנשים מוכשרים ביותר, כל אחד מכם מגלה מיומנויות במגוון תחומים".

על שביתת האחיות המתמשכת אמרה יחימוביץ': "שביתת האחיות נמשכת ואנחנו נותנים לה גיבוי מלא. זו שביתה לא רק על תנאי שכר אלא גם על מראה דמותה של מערכת הרפואה הציבורית. חלק מתפיסת עולמנו הבסיסית הוא שאדם לא צריך להיות מצויד בממון כדי לקבל בריאות טובה, זהו אחד מצרכי הבסיסי שהמדינה צריכה לספק לאזרחיה. אני דוחה את הטענה של נתניהו שאי אפשר להגיע להסכם ערב בחירות. כפי שלמבצע עמוד ענן אפשר היה להגיע ערב בחירות, ואנחנו גיבינו מהאופוזיציה, גם כאן נגבה את ההסכם עליו הממשלה תחתום".

על ההחלטה בנוגע לתיק ליברמן: "דעתי עליו ידועה. מדובר באדם קיצוני במיוחד ומושחת. אפשר היה להגדיר את התנהלותו בימים האחרונים כהזויה, אבל היא לא הזויה, היא מכוונת היטב למשוך את הדיון למגרש בו הוא מרגיש טוב במיוחד- מגרש הבערה המדיני. אנחנו לא נאבקים על התשובות אלא על מה השאלה, ואנחנו נשאל את השאלה הטובה שנוגעת לענייני אזרחי מדינת ישראל.

אנחנו לא יודעים מה ההחלטה אבל גם אם תהיה החלטה לא להגיש כתב אישום בפרשה הגדולה מחוסר ראיות ורק החלטה להגיש כתב אישום בפרשת הקטנה כביכול של השגריר מבלרוס, אנחנו נתבע התפטרות של ליברמן לאלתר כפי שמחייב החוק. הפקרת עולמנו בעניין טוהר המידות והשחיתות השלטונית תצור סיטואציה פוליטית חדשה שנדע להתמודד איתה".