שלי ב"עושים סדר": "נתניהו מסיים את כהונתו במדינה מפוררת. זו המתנה שהוא משאיר לנו. אם ייבחר בשנית יהיה כאן גיהנום חברתי וכאוס כלכלי"

18 בדצמבר, 2012

שלי בריאיון לבן כספית ב"עושים סדר", ערוץ 2:

 

אני מומחית גדולה מאוד גדולה לענייני עובדים ועיקר החקיקה ועיקר העבודה שלי היו תמיד לעובדים החלשים, לעובדי הקבלן המשועבדים. רוב החוקים שלי נועדו להם. אני הייתי רוצה שהעובדים החלשים יהיו מאורגנים בועדים כאלה שיוכלו לתבוע את זכויותיהם.

את אומרת שאם כל הועדים היו גדולים וחזקים אז כל העובדים היו מאושרים?

לא יודעת אם מאושרים, אבל בוודאי יוכלו לעמוד על זכויותיהם באופן כלשהו. הידיעות האלה שהתפרסמו היום הם קודם כל הדלפה של האוצר כדי לגולל את האשמה מהאוצר ומנתניהו לכיוון של ועד אחר. שיהיה דמון אחר להתנפל עליו במקום שהביקורת תוטח בנתניהו. אבל השורה התחתונה של מה שהתפרסם היום הוא שנתניהו כנראה חושב שאחיות צריכות להרוויח הרבה פחות משמרוויחים עובדי הנמל, וזה מאוד מצער אותי.

...

מה האחיות מבקשות? קודם כל דרישות השכר שלהן מאוד צנועות, אבל מה הן דורשות בעיקר? עוד תקנים. זה לא בשבילן, זה בשבילנו. זה בכדי שיוכלו לתת טיפול נורמלי. ההתעלמות העקבית של נתניהו מהדבר הזה והרצון שלו שיקרה איזה נס שימחק את זה, אולי איזה ספין, אולי הוא יסית את האחיות כנגד עובדים אחרים ויהיה בלאגן והחיצים יופנו ממנו - הדבר הזה הוא באמת מאוד מוקמם. ועוד יותר מקומם שהוא אומר שאי אפשר ערב בחירות להגיע איתן להסכם. לעמוד ענן אפשר היה לצאת ערב בחירות? אגב, אנחנו תמכנו במהלך הזה.

אתמול התפרסם דו"ח העוני האלטרנטיבי - עשרה אחוזים מהילדים העניים מקבצים נדבות, אותי זה זעזע. היום יוצא דו"ח של המועצה לשלום הילד. דיברו על זה שהמצב משתפר, אבל לא כל כך נראה לי.

ברור שהמצב לא משתפר. בזה אחר זה מתפרסמים דו"חות גם על מצב שירותי הבריאות, גם על מצבם של הסטודנטים, גם על מצב הדיור, גם על מצב המזון. אתמול דו"ח העוני האלטרנטיבי, היום דו"ח המועצה לשלום הילד. מספר מקומות התעסוקה קטן והולך. המצב הוא לא טוב. נתניהו מסיים את כהונתו במדינה מפוררת שהוא משאיר לנו. נדבר על משפחה ממוצעת: בסוף כהונתו של נתניהו משפחה רגילה משלמת יותר על חינוך, על בריאות, על מזון, על דיור ומרוויחה פחות. זו המתנה שהוא משאיר לנו, ואם הוא ייבחר לכהונה שנייה יהיה כאן גיהנום חברתי וכאוס כלכלי.

...

בעניין הצמיחה - לא יכול להיות שכשנתוני הצמיחה טובים זה יהיה נתניהו שהביא אותם, וברגע שמתחילים להופיע דו"חות שליליים זה בכלל לא קשור אליו. הסידור הזה לא מקובל עלי. מה זה צמיחה? מה המשמעות של צמיחה? צמיחה אמיתית היא צמיחה שמרחיבה את מעמד הביניים ולא מקטינה ומכווצת אותו. צמיחה היא כזאת כשהיא זולגת לכל אזרחי המדינה ולא לקבוצה קטנטנה שנהנית מפירות הצמיחה. הדבר הזה הוא בלתי אפשרי.