שי לאסתי פרז: "יכול להיות כאן טוב יותר. יש דרך אחרת"

1 בינואר, 2013
האזינו:

שלי בריאיון לאסתי פרז ברשת ב':

את גם תלכי לאחדות לאומית כזאת יפה אם תהיי זו שתרכיב את הממשלה הבאה?

קורה כאן דבר נורא מוזר. כאילו כל המפלגות ללא יוצא מן הכלל, חוץ ממפלגת העבודה בראשותי, הכריזו שנתניהו הוא ראש ממשלה והן כבר או נושאות ונותנות איתו בגלוי או בסתר, או מכריזות מה הן רוצות לעשות בממשלה שלו. אנחנו מנהלים מערכת בחירות ואנחנו משמשים אלטרנטיבה לבנימין נתניהו ורוצים להחליף את שלטונו ולכונן כאן ממשלה שתנהיג את מדינת ישראל ברוח החזון שלנו על חברה צודקת וכלכלה הוגנת ומדינה נורמאלית שאפשר וטוב לחיות בה. ומי שיתאים את עצמו לחזון הזה ולקווים האלה, בוודאי שהוא יתקבל בברכה.

מה אתם תשנו אם תוכלו, אם תהיה בידכם האופציה הזו, מה תשנו בכלכלת ישראל ובתקציב המדינה, כך שאנחנו ניכנס ל-2013 יותר טובה, עם יותר צמיחה, עם פחות מובטלים, עם יותר אנשים שמשתתפים בשוק העבודה, עם פחות מסים למעמד הבינוני?

יש לנו תכנית מאוד מפורטת ומגובשת. לא רק חזון אידאולוגי, אלא גם תכנית כלכלית שמשתרעת על פני יותר מ-60 עמודים והיא מטפלת בכל הרכיבים של החיים כאן ואנחנו אומרים – יכול להיות כאן טוב יותר. יש דרך אחרת. את הבור של ה-20 מיליארד שקלים בתקציב, שנתניהו מתכוון, אם הוא ייבחר לראשות הממשלה, להשית אותו על מעמד הביניים והעניים, אפשר למלא בדרכים אחרות. אנחנו מציבים תוואי שונה לחלוטין מהתוואי המקובל שבו בעשור של נתניהו, ואני חייבת לומר בצער שמאז שהוא היה שר אוצר ב-2003-2004 ועד עצם היום זהה, בתום 4 שנות כהונה, הוא השאיר חותם מאוד עמוק ומאוד אכזרי על המציאות הישראלית, הפערים כאן בין עוני לעושר הם בלתי נתפסים והנטו של המשפחה הרגילה והנורמאלית, כל הזמן קטן. אנחנו מציעים תכנית יסודית להגדלת הנטו. בהחזרת שירותי הבסיס שהיום אנשים צריכים לשלם עליהם מהכיס, בריאות וחינוך, בשכר הוגן לעבודה קשה ובתוואי מיסוי שונה. כי עד היום הושתו מסים כמעט רק על מעמד הביניים. אנחנו לא נטיל מסים על מעמד הביניים, אלא נוריד מסים ממעמד הביניים.