שלי לרדיו חיפה על פגישתה עם ראשי מפלגות המרכז-שמאל: "יש מטרה אחת והיא להחליף את נתניהו בכהונת ראש ממשלה. הדרך לשיתוף פעולה כזה מתחילה בהודעה מאוד ברורה: לא נשב עם נתניהו"

7 בינואר, 2013
האזינו:

שלי בראיון לגדי נס ברדיו חיפה:

אני מאוד בעד הובלה משותפת לקראת שינוי מדיניותו של בנימין נתניהו באמצעות החלפתו בראשות הממשלה. המהלך שהתנעתי ביום חמישי, שבו אמרתי חד משמעית שלא נשב עם נתניהו - או שאנחנו נרכיב את הממשלה או שאנחנו ננהיג את האופוזיציה - יצר שורה של גלי הדף בפוליטיקה. אבל מה שאני רוצה הוא ששורת גלי ההדף הזאת תביא להכרה מוחלטת שכל עוד נתניהו ממשיך להיות ראש ממשלה שום דבר לא ישתנה. זה קובע הכל. אגב, אני לא פוסלת אותו אישית. אם עליי יוטל להרכיב את הממשלה , מאוד יכול להיות שאני אקרא לו להצטרף.

יכול להיות שתקראי לו להצטרף?

יש סיכוי גבוה שאקרא לו להצטרף, הוא אדם מוכשר. אבל ראש ממשלה זה תפקיד שקובע הכל. הוא קובע לשר האוצר, הוא קובע לשר הרווחה, הוא קובע לשר החוץ ולשר המשפטים. כדי שתהיה מדיניות אחרת, ולשיטתי כדי שתהיה חברה צודקת, כלכלה הוגנת ומדינה שפויה, צריך להחליף אותו, שהוא יפסיק להיות ראש ממשלה. ולכן המהלך של חבירה של מפלגות מרכז שרוצות להחליף את שלטונו של נתניהו זה מהלך מאוד נכון.

...

יש מטרה אחת והיא להחליף את נתניהו בכהונת ראש ממשלה. הדרך לשיתוף פעולה כזה מתחילה בהודעה מאוד ברורה: לא נשב עם נתניהו. אפשר לנצח, אפשר להחליף אותו. אני למדתי את זה על בשרי - אפילו כשאמרתי שישיבה עם נתניהו היא דמיונית הציבור חשב שזה "כן" או "אולי", ולכן הודעתי חד משמעית שלא אשב איתו והיום מתייחסים אלי הרבה יותר ברצינות כמי שבאמת יכולה להחליף אותו. כל עוד לא מצהירים שלא נשב עם נתניהו וכל עוד ממשיכים במתווה המשונה הזה שבו מצד אחד יושבים יחד ומצד שני מנהלים משא ומתן עם נתניהו על לשבת ליד מושב הנהג בכל מיני תפקידים - זה לא מעורר אמון. כדי ליצור את הסחף שבאמת יש אלטרנטיבה שלטונית צריך להתחייב שלא יושבים עם נתניהו ואז יהיה אפשר לייצר כאן מאבק אמיתי, שלטעמי כבר נוצר.