שלי בפתח ישיבת הסיעה היום: אין שחר לכל הספינים. לא התכנסנו כאן כדי לקבל סידור עבודה של תיקים וכיבודים.

18 בפברואר, 2013

"אין שחר לכל הספינים. לא התכנסנו כאן כדי לקבל סידור עבודה של תיקים וכיבודים. זה לא על תיקים, זה על דרך. לכל מי שקורא לנו להצטרף לקואליציה כדי למנוע גזירות ולמזער נזקים – התפקיד שלנו הוא לא להיות אמצעי מניעה אלא לבנות, לשקם ולשנות"

בישיבת הסיעה, שיוחדה בחלקה לכוונת הממשלה לאפשר מכירת 100% של כימיקלים לישראל לידי ענקית המחצבים הקנדית פוטאש (בדיון השתתפו גם ראש עיריית ב"ש רוביק דנילוביץ' וראש מועצת ירוחם מיכאל ביטון) אמרה יחימוביץ' כי הדיון על פוטאש הוא דוגמא אחת מאלף להבדלים התהומיים בין השקפת עולמה של העבודה ובין זו של נתניהו, בכל הנוגע למראה דמותנו כחברה צודקת שראוי לחיות בה.
"אני מוצאת את עצמי שוב, כמדי שבוע, באותה רוטינה בה אני נדרשת להתייחס לאמירות, שמועות וספינים, אז אחדד:  מי שחושב שהתכנסנו כאן כדי לקבל סידור עבודה של תיקים, בכירים ככל שיהיו, וכיבודים כאלה או אחרים בכנסת ומחוצה לה ולהעמיד לנו מלכודת דבש שתגרום לנו לשכוח את האידיאולוגיה שלנו קצת מתבלבל.
היינו בעבר קבלני הביצוע של נתניהו וכולכם יודעים לאיזה שפל זה דרדר אותנו. לא נהיה קבלני הביצוע- לא בתחום החברתי, לא בתחום המדיני ולא בתחום האזרחי של נתניהו.
חשוב להבהיר שבכל פעם שרה"מ יזמין אותי לפגישה אני אבוא ואקשיב, גם מתוך כבוד למוסד רה"מ וגם כי בוודאי אין פה פסילה אישית. אבל הפערים בין השקפת העולם שלנו לזו של נתניהו הם עצומים. לא אפרט, גם כיוון ששיחותינו מתנהלות בארבע עיניים, ואני מכבדת זאת, וגם כי אם אתחיל לפרט אחשד שאני מנהלת מו"מ ואין כאן ולו שמץ של מו"מ.
האמירות שאני שומעת לאחרונה, גם מבית וגם מחוץ– 'תמזערו נזקים', 'תוציאו עזים', 'זו תהיה ממשלה איומה- תהיו שם כדי למתן אותה', למנוע? למזער? להוציא עזים? זה התפקיד של המפלגה שלנו? התפקיד שלנו הוא להיות אמצעי מניעה? מדיניות אמיתית אמורה לבנות ולא למנוע, לשקם, לשנות. כל זה - אם היא נבחרת להנהיג.  שום תיק ושום כיבוד לא עושים את ההבדל בין מניעה לבין שינוי אמיתי במדיניות שאנחנו לא רק חולקים עליה אלא סולדים ממנה ומתוצאותיה".