שלי על מכתב יו"ר הרשות לניירות ערך לחברה לישראל: חברי ההנהלה לא ויתרו על חבילת האופציות השערורייתית שאושרה להם ובחרו לבזוז את החברה הציבורית שבראשה הם עומדים.

21 בפברואר, 2013

זוכרים איך לפני חודשיים אישרו לעצמם בכירי החברה לישראל שבשליטת משפחת עופר בונוסים ואופציות במאות מיליוני שקלים, רגע לפני שהתיקון החדש לחוק החברות נכנס לתוקף?
פניתי אז ליו"ר רשות החברות, פרופ' שמואל האוזר בדרישה שיפעיל את סמכויותיו על מנת למנוע את המהלך, הנה המכתב http://www.shelly.org.il/node/7849
בעקבות הלחץ הציבורי והתקשורתי שאתם יצרתם ועזרתם לעורר סביב הסוגיה החליט יו"ר החברה לישראל, אמיר אלשטיין, בצעד הגיוני ומוסרי לוותר על חבילת האופציות שאושרה לו.
לצערי, יתר חבריו להנהלת החברה ובראשם ניר גלעד, מנכ"ל החברה לישראל (בתמונה), לא ויתרו על חבילת האופציות השערורייתית שאושרה להם ובחרו לבזוז את החברה הציבורית שבראשה הם עומדים.
להזכירכם, החברה לישראל היא חברה ציבורית אשר כ-30% ממניותיה מוחזקות על-ידי הציבור דרך קרנות הפנסיה של אנשים עובדים, ולכן לא מדובר בהחלטות "פרטיות", אלא בהחלטות שלהן השפעה ישירה על כולנו.
השבוע הלחץ שלכם ושלי הצליח, והאוזר נענה לקריאתי והוציא מכתב חריף מאוד לדירקטריון החברה ובו דרישה חד משמעית לספק הסברים על האישור לחבילות השכר המפוקעות לבכיריה.
עכשיו נדאג לכך שהרשות לניירות ערך לא תרפה עד שהכסף יושב לבעליו: ציבור החוסכים.