"הי זאת שלי, ספרו איך התכנית הכלכלית פוגעת בכם": שלי מזמינה את הציבור לשתף בעמוד הפייסבוק שלה כיצד התוכנית הכלכלית משפיעה על חייו

9 במאי, 2013

 

יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' כתבה בעמוד הפייסבוק שלה "אנחנו בקרב נגד תכנית כלכלית אכזרית שתביא מיתון והדרדרות, ותפגע אך ורק במעמד הביניים העובד ובחלשים. המעורבות שלכם ברחוב, ברשתות, בכל מקום – היא הרוח הגבית שנקבל והכלי הכי חשוב במאבק".

יחימוביץ' הזמינה את הגולשים לשתף בקיר האחורי של עמוד הפייסבוק שלה כיצד הגזירות הכלכליות פוגעות בהם והבטיחה לפרסם חלק מהסטטוסים.

 

היום פורסמו שני סטטוסים ראשונים בנוסח זה:

"הי שלי, זאת שני, אני בת 28, מסיימת בקרוב לימודי רפואה. אז איך התכנית הכלכלית פוגעת בי?
שומעת ברקע שהמענקים שהובטחו לרופאים שיבחרו להתמחות במקצועות במצוקה יוקפאו או יופחתו, עליית השכר תוקפא למרות ההסכם שנחתם עם הרופאים. עצוב
אז נכון, אני אשלם יותר מע"מ, לא אקבל נק' זכות בעקבות סיום התואר, אשלם יותר מס הכנסה, לא אקבל שכר ראוי ואעבוד שעות מטורפות כשעם ישראל צורח עליי בחדר המיון, אבל מעבר לכל- התקווה שלי לעתיד טוב יותר במדינה הזו היא שנפגעה מהתכנית הכלכלית הזו".

 

 

 

שלום שלי, אני (אירית) בת 64 אמא וסבתא שתי בנות ושלושה נכדים. עובדת בשכר מינימום כי מי יעסיק אותי בגילי במקצוע שעבדתי בו 30 שנה. מקבלת קצבת זקנה של 2000 שח שהייתה בעבר קצבת נכות בגלל מחלה קשה ואובדן בת (אין כפל קצבאות). להשלמת שכרי אני עובדת בחברה שמשלמת שכר מינימום. מצליחה להגיע ל 2000 ש"ח בחודש טוב בלי הרבה חגים שמקצרים את ימי העבודה. עובדת הרבה שעות וכבר לא עם הכוחות של פעם . סה"כ 4000 ש"ח. משלמת משכנתא של 1500 ש"ח. מחזיקה רכב ומשלמת על דלק במקום על אוכל. יש לי קצת כסף ירושה מהורי שעוזר לי להרים את הראש מעל המים. הייתי שמחה את הכסף שירשתי לתת לבנותי כדי שתרכושנה דירה צנועה, אך לא אוכל לעבוד עוד הרבה שנים ועם 2000 ש"ח מי יכול לחיות. זו הפנסיה שלי. אני שייכת לאדם העובד אחרי הגיל שהמדינה החליטה שצריך לצאת לפנסיה. 35 שנה שילמתי ביטוח לאומי, אם את הכסף הזה הייתי חוסכת בבנק היה לי היום המון כסף. יוקר המחייה שעולה עכשיו הופך את משכורתי הדלה לדלה עוד יותר. המשכורת שלי לא מוצמדת למדד יוקר המחיה. משכורתי סטטית כבר 5 שנים. כל שנה אני יכולה לקבל ממנה פחות ופחות.