שלי על חוק הסיעוד לאוצר: "ניצלתם את החוק שלי ושל ח"כ כץ שנעשה מתוך חמלה, דאגה ואחריות והפכתם אותו למפלצת בחוק ההסדרים וגזלתם את זכות הבחירה ואת הכלי שמגונן על הקשיש. לא ניתן לחוק לעבור"

25 ביוני, 2013
יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' אמרה על חוק הסיעוד כי על המדינה להרחיב את הפיילוט ולאפשר זכות בחירה לקשישים הסיעודיים בין אם לקבל כסף לטיפול סיעודי באופן ישיר ובין אם לקבל את השירות בתיווך עמותה או חברת כוח אדם, בהתאם לחוק שקדמה יחד עם ח"כ חיים כץ. "יש משפחות בהן הקשיש לא יטופל כהלכה אם הכסף יועבר ישירות בלי אותו תיווך. הפכתם את החוק למכשיר אכזרי ולא מידתי כדי לגזור קופון על גב הקשישים הסיעודיים"
 
"מתי החדר צפוף במיוחד? כשיש לוביסטים וכשמעורב הרבה כסף. מדובר בעסק מאוד רווחי של 130 חברות כוח אדם. כשחוקקנו את החוק חשבנו שיש משפחות ויש קשישים סיעודיים שיכולים לקבל את הכסף ישירות אליהם בלי הקופון שחותכות חברות כוח האדם. לא ברשלנות ובפזיזות ולא בבת אחת, אלא בפיילוט מאוד מדוד כששום משפחה וקשיש לא קבלו את הסכום אם הם לא נבדקו על ידי ועדה שקבעה אם הם מסוגלים לעמוד בזה. בואו נחמיר ונגיד שרק 10% בקשו את הכסף ישירות לקשיש ולמשפחתו, אז לאן אתם רצים? תרחיבו את זה לכל המדינה, תנו את אפשרות הבחירה ומי שרוצה יקבל את הכסף ישירות אליו וועדה תבדוק האם הקשיש מטופל כהלכה וזכויות העובד נשמרות, ומי שלא רוצה יקבל את השירות מעמותה או מחברת כוח אדם. מה יותר הגיוני ואנושי מזה? איך אתם מעזים להעלות על דעתכם שביום בהיר אחד רק הכסף יעבור למשפחות בלי שום תיווך ובדיקה?
יש קשישים שלא מסוגלים לקבל את הכסף ישירות אליהם. יש משפחות בהן הקשיש לא יטופל כהלכה אם הכסף יועבר ישירות בלי אותו תיווך".
 
יחימוביץ' הוסיפה כי החוק שלה ושל ח"כ כץ עוות והפך בחוק ההסדרים לפוגעני: "אני מרגישה מנוצלת – אתם ניצלתם את החוק שלי ושל ח"כ כץ שנעשה בכוונה טובה, מתוך יחס של חמלה, דאגה ואחריות לקשיש והפכתם אותו למפלצת בחוק ההסדרים וגזלתם גם את זכות הבחירה וגם את הכלי הזה שמגונן על הקשיש. הפכתם את החוק למכשיר אכזרי ולא מידתי כדי לגזור קופון על גב הקשישים הסיעודיים האלה ואם אתם לא מרוויחים על זה כסף – אלוהים יודע למה אתם עושים את המעשה הזה.
 
יחימוביץ' הבהירה כי היא לא תתן לחוק לעבור: "החוק פוגעני והוא עוד אחד מהדברים האכזריים וההזויים שחוק הסדרים הזה צופן בחובו".