"אני קוראת לכל מי שרוצה להתמודד על תפקיד יו"ר מפלגת העבודה לבוא ולהתמודד בפריימריז הקרובים, בלי תקופת הכשרה ובלי תקופת צינון. אני מדגישה - דלתנו פתוחה ואני לא חוסמת אף אחד."

17 ביולי, 2013

יו"ר האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ' התראיינה לתוכנית "פוליטיקה" בערוץ 1 ואמרה לעודד שחר, בין היתר, את הדברים הבאים:
 

 

 

עודד שחר: ערב טוב לך יו"ר האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ'.

ערב טוב עודד

עודד שחר: האם ישראל צריכה להיכנע לאירופים ולחתום על הסכמים רק בגבולות הקו הירוק או לגלות זקיפות לאומית?

אין ספק שהבידוד הבינלאומי והחמרת מעמדנו בעולם היא עניין מאוד מזיק וראש הממשלה צריך להניע כאן ועכשיו את המשא ומתן מול הפלסטינים לקראת הסדר הקבע. אני נותנת לו את הקרדיט שהוא מנסה ואני לא אתעייף מלומר שבכל התקדמות ופריצת דרך אנחנו נהווה רשת ביטחון עבורו מהאופוזיציה.

אנחנו צריכים להניע מהלך מדיני לא בשביל האירופאים ולא בשביל הפלסטינים אלא בשביל עצמנו כי הקיפאון הזה מוביל למסלול מסוכן של מדינה דו לאומית.

עודד שחר: היום פורסמו מימדי הטבות המס לחברות הגדולות. 16 מיליארד ש"ח בכמה שנים. זה בערך כל הסכום שהממשלה מנסה לקחת מהכיסים של כולנו עכשיו. מה את אומרת על הנתון המדהים הזה?

קודם כל לא נדהמתי, אני חושבת שזה לא הסכום כולו. זה גם לא כולל חברות פרטיות. ועל זה נאמר: "איפה הכסף?" הנה הכסף. זה לא הגיוני ש-99% מהסקטור העסקי - עסקים קטנים ובינוניים - מעסיקים הרבה יותר עובדים מקומץ החברות האלו, להם יעלו מחר את המיסים בהצבעות על התקציב ואילו לקומץ חברות מיוחסות נותנים הטבות מפליגות וזה חוסר צדק שזועק לשמיים.

עודד שחר: יש שיאמרו שרצת להקדים את הפריימריז כי את חוששת גם מהמפקד של אלון חסן וגם אולי מגבי אשכנזי.

קודם כל, אני לא חוששת מדבר. אני מנהיגה של מפלגה דמוקרטית ופועלת לפי חוקתה של המפלגה. וחוקת המפלגה אומרת שבמידה ויו"ר המפלגה לא נבחר לראשות הממשלה עליו לקיים בחירות פנימיות בתוך 14 חודשים. אני רוצה לסיים את ההתכתשויות הפנימיות, שהם לא חמורות,  יש לנו ח"כים ברמה גבוהה מאוד. מאחר ומצבנו טוב וממילא החוקה מחייבת הבה נלך אל 60,000 חברי מפלגת העבודה. אנשים אידיאולוגיים, הולכים לקלפי ומצביעים למה שהם מאמינים. יש בשוליים מפקדי ארגזים אבל הרוב הגדול של מתפקדי המפלגה הם אנשים חופשיים ואידיאולוגיים. אני מתכוונת לעשות היסטוריה קטנה ואחרי שיושבי-ראש התחלפו כמו גרביים אני מתכוונת להיבחר לכהונה שנייה לראשות המפלגה ואני בטוחה שזה יעניק הרבה  יציבות ועוצמה למפלגה כדי שנוכל להיאבק על הדברים החשובים באמת. אני מעריכה שהרוב המכריע של חברי-הכנסת יתייצבו מאחוריי מאחר והם מזדהים עם דרכי. 

אני קוראת לכל מי שרוצה להתמודד על תפקיד יו"ר מפלגת העבודה לבוא ולהתמודד בפריימריז הקרובים, בלי תקופת הכשרה ובלי תקופת צינון. אני מדגישה - דלתנו פתוחה ואני לא חוסמת אף אחד.

עודד שחר: חברת הכנסת שלי יחימוביץ', תודה רבה לך על הריאיון הזה.

תודה רבה עודד