יחימוביץ' בגל"צ: מברכת את נתניהו על השיחה עם אבו-מאזן

19 ביולי, 2013

יו"ר האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ' התראיינה בתוכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל ואמרה למיכה פרידמן את הדברים הבאים:


-הריאיון המלא באודיו בתחתית הכתבה-

 

מיכה פרידמן: שלי יחימוביץ', יו"ר האופוזיציה, שלום לך.

שלום מיכה.

מיכה פרידמן: האם בעקבות שיחתו הטלפונית של ראש הממשלה עם אבו-מאזן לרגל חג הרמדאן קרב הרגע שבו תקבלי שיחת טלפון מבנימין נתניהו, שבה הוא מזמין אותך לממשלתו?

האם ראש הממשלה יתקשר להציע לי הצעה כזאת אני לא יודעת אבל אם הוא יתקשר התשובה תהיה "לא" משום שצעדים ראשוניים וגישושים וראשיתו של מו"מ עם הפלסטינים הם לא סיבה מספקת לחבור לממשלת נתניהו. סיבה מספקת תהיה ערב חתימה על הסדר מדיני ואיתות פוליטי מאוד ברור בדמותו של עזיבת בנט את ממשלת נתניהו. במקרה כזה נשקול מחדש הצטרפות לממשלת נתניהו. בינתיים אני מברכת את נתניהו על השיחה עם אבו-מאזן.

מיכה פרידמן: האם את מתרשמת שראש הממשלה זז בעמדותיו המדיניות כלפי שתי מדינות על בסיס גבולות 67'?

נתניהו הוא איש ימין ובתוך עמקי ליבו הוא מאמין בארץ ישראל השלמה ובתוך עמקי ליבו הוא לא מעוניין בפיתרון שתי המדינות אבל אני רוצה להאמין שכראש ממשלה בקדנציה השלישית שלו הוא מפוכח יותר משום שהוא מבין שישראל לא יכולה להיות עם לבדד לשכון ושהוא מבין שהשינויים במזרח התיכון מאפשרים לנו אפילו פיוס עם מדינות איסלאמיות, אז הוא יכול למצוא את עצמו בעיצומו של תהליך מדיני. ולכן אני מעדיפה להסתכל על הצד של התקווה והאופטימיות. ולא חלילה להיסחף לכיוון של אמונה במדינה דו-לאומית שנוגדת את החזון הציוני. אנחנו ניתן לו גיבוי בכל מהלך מדיני.

מיכה פרידמן: מועד הבחירות נקבע כדי לחסום את אלון חסן? את חוששת ממנו?

אין רלוונטיות ואין קשר בין הדברים. במפלגת העבודה יש 60,000 חברי מפלגה ואני קוראת כל הזמן לציבור שמאמין בדרכנו להתפקד למפלגת העבודה. מפלגת העבודה מאמינה בדמוקרטיה וככזו היא מחוייבת לדמוקרטיה פנימית ופועלת בכפוף לחוקת המפלגה שקובעת שצריכות להתקיים בחירות בתוך 14 חודשים מיום הבחירות הכלליות. אני לא רוצה לכהן כיו"ר מפלגה מתוקף תקנון אלא לקבל את אמונם של ציבור חברי מפלגת העבודה. נלך לבחירות ונתלכד מאחורי כל מי שייבחר או תיבחר, כמובן.

מיכה פרידמן: יו"ר העבודה, שלי יחימוביץ', תודה רבה לך.

תודה רבה מיכה.