שלי בערוץ 10: "אני מתחייבת להיות רשת הביטחון של נתניהו בכל התקדמות מדינית"

20 ביולי, 2013

יו"ר האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ' התראיינה לתוכנית "המטה" בערוץ 10 ואמרה את הדברים הבאים:

 גדי סוקניק: שלום שלי יחימוביץ'.

 

שלום גדי.

גדי סוקניק: מה את רוצה מנתניהו? הנה הוא הולך למו"מ. עושה תהליך שלום.

אני מברכת אותו על זה. כשמגיעה מילה טובה אני נותנת מילה טובה. ביום הזה, כשאנחנו בפתחו של חידוש המו"מ זהו יום חשוב ומשמח למדינת ישראל. זה בראש ובראשונה טוב לאינטרסים האסטרטגיים, הבטחוניים והכלכליים של מדינת ישראל. לא בשביל אירופה, לא בשביל האמריקאים, לא בשביל העולם. בשבילנו. אני מתחייבת להיות רשת הביטחון של נתניהו בעניין הזה. רשת ביטחון נכון להיום זה רוח גבית, תמיכה בכנסת ותמיכה בכל פעימה שתהיה. במידה ואנחנו נהיה ערב חתימה על הסדר מאוד משמעותי והקואליציה של נתניהו תתפורר אז אנחנו נשקול מחדש כניסה לממשלה. השגת הסדר עם הפלסטינים היא קריטית לעתידה של מדינת ישראל וחשובה בצורה בלתי רגילה. והחלטת האיחוד האירופי היא איתות ברור לזה.

דובי וייסגלס: מה עמדתה של מפלגת העבודה לגבי הסדר הקבע?

אנחנו תומכים בשתי מדינות לשני עמים על פי מתווה קלינטון. אני רוצה להדגיש - רשת הביטחון שאנחנו מעניקים היא חזקה ויציבה. הפיתרון הוא שמירה על הגושים, חילופי שטחים, פיתרון מיוחד בירושלים, מה שנקרא מתווה קלינטון. צריך לומר את הדברים באופן מפורש - הסדר כרוך בפשרה טריטוריאלית משמעותית וכואבת שכוללת גם פינוי יישובים.

גדי סוקניק: לאור ההתפתחויות, את מצטערת שלא הדגשת את הנושא המדיני בבחירות?

למדתי שמה שמובן מאליו בשבילי לא מובן מאליו בשביל הציבור. לי ברור שאני תומכת בפיתרון שתי המדינות ושזה עמוק בדי.אן.איי הפוליטי שלי אבל ברור לי שאני צריכה להבהיר את עמדותיי ביתר בהירות לציבור. כבר עכשיו הנושא הזה מקבל יותר משקל.

 

אני הולכת עכשיו לפריימריז. אני מאמינה שאני אקבל תמיכה רחבה מחברי מפלגת העבודה. אני אעשה היסטוריה קטנה ואהיה יו"ר המפלגה הראשונה מזה כמה שנים שתיבחר לקדנציה שנייה, כך אני מאמינה.

גדי סוקניק: יו"ר האופוזיציה אני מודה לך מאוד.

תודה רבה.