שלי בישיבת הסיעה: "נלחם על התקציב כאילו אין ברקע פתיחת מו"מ מדיני וניתן גיבוי למו"מ מדיני כאילו אין מאבק על התקציב."

22 ביולי, 2013

יו"ר האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ' פתחה את ישיבת סיעת העבודה ואמרה את הדברים הבאים:

  

 

"אם בנט והבית היהודי מאמינים שאין די בבחירות דמוקרטיות למה הם לא תובעים משאל עם על התקציב ועל חוק ההסדרים? ממילא אנחנו רואים שהציבור מבין טוב יותר בכלכלה מאשר הממשלה הנוכחית"

 

יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' אמרה בפתח ישיבת סיעת העבודה כי היא מברכת על פתיחת המו"מ המדיני: "זה טוב קודם כל לישראל. אני מאמינה שאחרי שנים של קיפאון מוחלט שגרם לנו נזק מתמשך, בעצם פתיחת השיחות כבר נחווה שיפור מסויים בכל הזירות – גם אסטרטגית וגם כלכלית. אנחנו עוקבים בתקווה אחרי ההתפתחויות, אבל גם מאוד מפוכחים וערים למכשולים הרבים בדרך".

יחימוביץ' הדגישה כי מו"מ הוא לא מטרה, אלא אמצעי: "המו"מ נפתח כדי שבסופו יושג הסדר- הסדר שיאפשר לנו להמשיך לממש את החזון הציוני של מדינה יהודית ודמוקרטית".

באשר למשאל עם, אמרה יחימוביץ' כי מדובר בהצעה שכל מטרתה לטרפד כל סיכוי למשא ומתן מדיני עוד לפני שהוא החל: "זו הצעה מאוד מאוד סלקטיבית. והסלקטיביות הזו צורמת במיוחד ערב התקציב.

אם בנט והבית היהודי מאמינים שאין די בבחירות דמוקרטיות והם לא מכירים בסמכות הריבון, קשה לי להבין למה הם לא תובעים עכשיו להביא את ההצבעה על התקציב ועל חוק ההסדרים למשאל עם? תקציב רע שיפגע ב-99% מהציבור- על זה יש הצבעה כבר בשבוע הבא. ממילא אנחנו רואים שהציבור מבין טוב יותר בכלכלה מאשר הממשלה הנוכחית, אז בואו נשאל אותו".

"יש לנו אידיאולוגיה ברורה מאוד ואנחנו לא צריכים ספינים כאלה או אחרים – נלחם על התקציב כאילו אין ברקע פתיחת מו"מ מדיני וניתן גיבוי למו"מ מדיני כאילו אין מאבק על התקציב".