עורך TheMarker: הקרדיט על הגבלת שכר הבכירים מגיע ליחימוביץ'

2 בספטמבר, 2013
האזינו:
סמי פרץ, עורף העיתון TheMarker, בראיון עם קרן נויבך ברשת ב', בו הוא מדבר על יו"ר האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ'. נאמרו בראיון הדברים הבאים:
 
- הראיון המלא באודיו בתחתית הכתבה - 
 
ממש בסוף השנה המפקח על הבנקים דודו זקן מטיל פצצה ומורה לבנקים לבטל את האסיפות הכלליות ולבנות תוכנית תגמול מחדש בעקבות זה שהם בנו לעצמם תוכנית תגמולים יפיפיה. מראש מגדירים את הסף כ"כ נמוך שלא משנה לאילו תוצאות הם יגיעו הם יקבלו תגמול על עבודתם הנאמנה. העיתונות רעשה, אבל זה שהמפקח על הבנקים אומר "עד כאן" - מה זה מלמד אותך?
 
אני האמת רוצה לקחת קצת את הקרדיט מהמפקח על הבנקים ולתת את הקרדיט למי שזה באמת מגיע לו. את זוכרת את הצעת החוק "ההזויה" של חברת הכנסת שלי יחימוביץ' לפני 4, 5 שנים להגביל את השכר של מנהלים בחברות הבורסאיות לעד פי 50 משכרו של בעל השכר הכי נמוך באותה החברה? היא שמה פה רף מאוד מוקצן ומאוד רדיקלי שלא היה בשוק ההון הישראלי. זה אילץ את רה"מ בניימין נתניהו להקים ועדה ברשות השר יעקב נאמן. הועדה הזאת המליצה על התיקון לחוק החברות שקובע מהי מדיניות תגמול, שמוודא שמתגמלים אותם לאורך זמן וכו'. כך הגענו למצב שבו המפקח על הבנקים יש לו נקודת אחיזה משפטית לזה שהוא באמת יכול לבוא ולהתערב ולקבוע שהקשר בין השכר ובין הביצועים של הבנק צריך להיות הרבה יותר הדוק והרבה יותר חזק ממה שראינו. אני חושב שזה שיאו של מאבק שהתחיל לפני 4 שנים ולא איזו החלטה שפתאום הגיעה משום מקום.