יחימוביץ' ומג'אדלה נפגשו עם משלחת פלסטינית בערערה

21 בספטמבר, 2013
יו"ר האופוזיציה, שלי יחימוביץ' ויו"ר המחוז הערבי במפלגת העבודה, השר לשעבר ראלב מג'אדלה נפגשו הבוקר ביישוב ערערה עם משלחת של בכירים פלסטינים.  בפגישה השתתפה גם נציגות של ערביי ישראל. מטעם הרשות הפלסטינית היו: ראש הצוות הפלסטיני לדיאלוג עם החברה הישראלית, מוחמד מדאני, השר לענייני אסירים, אשרף עג'רמי ויועצו המדיני של אבו מאזן, נימר חאמד. הפגישה התקיימה בביתו של איש מפלגת העבודה, מילחם מילחם. 
 
יחימוביץ' אמרה בפגישה, כי אף שמפלגת העבודה בהנהגתה סירבה להיות חלק ממשלת נתניהו היא לא תאפשר לשום הזדמנות להשגת הסדר מדיני של שתי מדינות לשני עמים לחלוף מבלי שמפלגת העבודה תוביל אותו ותהיה שותפה לו. 
 
יחימוביץ' אמרה, כי הבחירה של מפלגת העבודה להנהיג את האופוזיציה ולא להיות עלה תאנה לנתניהו, אך בו בזמן להעניק רשת ביטחון מדינית לכל התקדמות של נתניהו, היא נקודת השפעה פוליטית משמעותית ביותר, ומהווה משקל נגד כבד ללחץ שמפעילים ח"כים מן הימין מתוך הליכוד והבית היהודי על נתניהו לבל יתקדם ולו מילימטר  בשיחות המתקיימות כעת.
 
יחימוביץ' הוסיפה, כי נאומיהם של נתניהו ושל אבו מאזן באו"ם בראשית החודש הבא יהיו נקודת מבחן להמשך התהליך וכי בנאום שתשא היה עצמה יומיים קודם בוושינגטון בועידת ה-JSTREET, היא תעניק רוח גבית לנתניהו לקראת נאומו. 
 
נימר חאמד אמר בפגישה, כי על השטח הקטן שהעם היהודי והעם הפלסטיני חולקים יש מקום לשתי מדינות, וכי אם לא יושג פתרון כעת תחת הנהגתו המתונה של אבו מאזן, תיווצר בתוך 20 שנה לכל היותר מדינה דו-לאומית, שאיש מהצדדים אינו רוצה בה.
 
אשרף עג'רמי אמר, כי הוא וחבריו מבקשים לחנך את הציבור שלהם, כי טעויות האתמול לא חייבות להתרחש שוב וכי הפתרון הוא פתרון שתי המדינות.
 
בתמונה (מימין לשמאל): נימר חאמד, ד"ר מוחמד עודה, שלי יחימוביץ', ראלב מג'אדלה, אשרף עג'רמי, מוחמד אל-מדאני, מילחם מילחם.