שלי יחימוביץ' ברשת ב': מוטלת עלינו חובה למען עצמנו להתמיד בניצני המהלכים המדיניים כדי להבטיח שנישאר מדינה יהודית ודמוקרטית

23 בספטמבר, 2013
האזינו:
יו"ר האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', התראיינה ברשת ב' ב ואמרה את הדברים הבאים:
 
- הראיון המלא באודיו בתחתית הכתבה - 
 
לאחר שני מקרי הרצח בירושלים אפשר לומר: "אם זה מחיר השלום, אני מוותר על השלום כי זה לא שלום". איך את מתייחסת לרציחות האלו?
 
קודם כל, תנחומים לשתי המשפחות - למשפחות של סמל ראשון גל גבריאל ולמשפחה של סמל תומר חזן. בימים כאלו, גם כאזרחית וגם כיו"ר מפלגה וגם כאמא, אני חייבת לציין, אי אפשר שהלב לא יהיה איתם ויכאב את כאבם הנורא שבכלל אין לו מילים ואין לו ביטוי.. אכן מדובר בשני מעשים נפשעים. 
 
אני סומכת על כוחות הבטחון שיעשו הכל כדי להלחם בטרור וגם מצפה מהרשות הפלסטינית קודם כל לגנות ולהוקיע את שני המעשים האלה... יש כאן סוגייה שצריך להכריע בה: האם צריך להלחם בטרור ולמגר אותו - כן. האם מוטלת עלינו חובה למען עצמנו, למען הבטחון שלנו, למען העתיד שלנו, להתמיד בניצני המהלכים המדיניים כדי להבטיח שנישאר מדינה יהודית ודמוקרטית - כן. האם איכלוס הבית בחברון תורם באופן רציונלי למטרה הזאת - לא. במידה רבה זאת כניעה של נתניהו לאותם גורמי ימין במפלגתו ובבית היהודי שמלחיצים ומסנדלים אותו, ומאיימים עליו - והלחץ כנראה עושה את שלו.
 
השאלה כאן היא שאלה אסטרטגית - מה אנחנו רוצים למען עצמנו. לא למען הפלסטינים, לא למען האמריקאים, לא למען האירופים. האם אנחנו רוצים כאן במדינה יהודית ודמוקרטית או האם אנחנו הולכים בצעדי ענק לקראת מדינה דו-לאומית. וזה הוויכוח היום במדינה ישראל. יש אנשים בימין.. שהם גם דמוקרטים.. שרוצים מדינה דו לאומית עם הענקת זכויות שוות למי שעכשיו נמצאים ברשות הפלסטינית. מבחינתם הם יתמודדו בבוא היום עם העובדה שלא יהיה כאן רוב יהודי. אני לא מקבלת את העמדה הזאת. זאת עמדה קיצונית, זה סיוט וחלום בלהות של החלום על מדינה יהודית ודמוקרטית.. הרוב במדינת ישראל מאמין בפתרון שתי המדינות ורוצה בפשרה ובחתירה לקראת הסדר.