שלי בגלי ישראל: אי אפשר להגיד כיום בעולם המערבי שאין מסלול דיפלומטי ואנחנו נמגר את האיום האיראני לבד - זה לא עוזר לגיוס העולם למערכה

2 באוקטובר, 2013
יו"ר האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', התראיינה בגלי ישראל ואמרה את הדברים הבאים:
 
- הראיון המלא באודיו בתחתית הכתבה - 
 
על הנאום של נתניהו באו"ם -
נתחיל במה שאני כן מסכימה עם נתניהו: אין לי איתו מחלוקת על העובדות בכלל- אני לא מאמינה לרוחני, אסור לנו שלאירן תהיה יכולת גרעינית ואנחנו צריכים לעשות כל מה שאפשר, כשכל האופציות על השולחן. כדי למנוע את הגרעין האיראני.
 
השאלה הנשאלת היא מה מועיל למטרה הזו שלנו ומה מזיק לה?
 
מועיל למטרה הזאת שהעולם כולו שותף למאבק נגד ההתגרענות האירנית, מזיק לעניין שלנו שהסיפור האיראני ניתפס כבעיה פרטית של ישראל. זה לא מוסיף מניות לסוגיה העובדה שזה אנחנו לבד מול איראן זה גם לא נכון עובדתית על חלק ממדינות המפרץ האיום האיראני מאיים הרבה יותר מאשר עלינו. אין להם את היכולות שיש לנו.
 
אנחנו לא צריכים להיות נאיביים אבל גם לא להיות פראנואידים, והעובדה שרוחאני ואובמה החליפו דברים בטלפון, נכון שיש לזה משמעות סימבולית - מנהיג העולם החופשי מדבר עם מדינה שבעיניה הישות הציונית והישות האמריקאית הן אויבות שצריכים למגר. ושיחה כזו יש בה משהוא שהוא מהמם מזעזע ומפתיע. אבל המסלול הנכון וזה גם המסלול שיהיה... הוא המסלול של סנקציות תוך ניסיון דיפלומטי להגיע להסדר, כשברקע כל הזמן כל האופציות נמצאות על השולחן לרבות האופציה הצבאית. ואת זה אומר אובמה לנתניהו יום אחד לפני אותו נאום באום, אז למה אתה יוצר עימות עם ארה"ב... אחד הנכסים האסטרטגים החשובים ביותר לישראל עם לא החשוב ביותר זאת הברית עם ארה"ב שמעולם לא הכזיבה. אי אפשר להפוך את ארה"ב למדינת עימות כשאנחנו מול הגרעין האיראני.
 
אתה לא יכול היום בעולם המערבי להגיד אין מסלול דיפלומטי, אנחנו לבד, ואנחנו נמגר את האיום האיראני. השפה הזאת היא לא נתפסת והיא לא עוזרת לגיוס העולם למערכה הזאת. להפך היא מציבה אותנו באור מבודד.
 
אני לא יכולה לשמוע שיש פה איום על קיומו של העם היהודי. באמת עברנו את פרעה, עברנו את חורבן בית ראשון ואת חורבן בית שני, גלות של 2000 שנה שבתוכה אין סוף רדיפות, אינקוויזיציה, חמלינציקי פרעות ת"ח ות"ט, עברנו את פרעות תרפ"ט, עברנו את מלחמת העצמאות ועוד מלחמות שהיו איום ביטחוני על קיומה של ישראל. אני יודעת שזה לא השפה שלי אבל נצח ישראל לא ישקר. הפחדה בסופו של העם היהודי אני מתקוממת נגדה ואני לא מקבלת אותה.
 
על אלון חסן -
אסור לאלון חסן לחזור לנמל אשדוד ולהיות יו"ר וועד העובדים. זה דבר שאני מתקוממת נגדו זה לא פעם ראשונה שאני מדברת על זה דיברתי על זה כבר לפני כמה חודשים, אני מקווה שתסכימו איתי שזה לא ממש משתלם לי פוליטית העמדה הזאת. אבל זה לא יכול להיות שאדם שנבחר על ידי עובדים להנהיגם ולדאוג לזכויותיהם יפתח במקביל שורה של עסקים פרטיים, יעשה לביתו כל הזמן, ולא רק זה אלה שאותם עסקים פרטיים גם יהיו בזיקה כלכלית ובקשרים כלכלים עם אותו נמל שהוא עומד באר וועד העובדים שלו. לא מקובל עלי. זו שחיטות! ולא מעניין אותי אם יש לו פתק מעורך דין. מנהיגי עובדים, ומנהיגים בכלל צריכים לחיות בתוך עמם. ולא לעשות לביתם תוך שהם מנצלים את הכוח שניתן להם בגלל העמדה שהם נבחרו אליה. לי זה נראה זה נראה צביעות ממדרגה ראשונה לבקר שחיטות באשר היא שחיטות כאשר היא קוראת במחוזות  אחרים- כשהיא קוראת אצל הירשנזון, כשהיא קוראת אצל אולמרט, אבל כשזה מגיע ליו"ר וועד עובדים מה אני אמורה....