יחימוביץ' בישיבת הסיעה בתשובה לדברי לפיד: "הכסף הוא כן של 'אמא שלנו', הכסף הוא של הציבור"

28 באוקטובר, 2013
יו"ר האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה התייחסה בפתח ישיבת הסיעה לנימוקיו של שר האוצר לפיד לכך שהיה היחיד בממשלה שהצביע נגד חופשת לידה של 8 ימים לגברים, כי "אנשים צריכים להבין שזה לא הכסף של אמא שלהם". יחימוביץ': "לפיד עדין לא מצא את התשובה לשאלה "איפה הכסף" אבל הוא יודע איפה הכסף לא נמצא, לא אצל  אמא שלנו. והוא טועה"
"יש לי חדשות ליאיר לפיד -הכסף הוא כן של אמא שלנו, ושלנו ושל הילדים שלנו. שם בדיוק נמצא הכסף - אצל הציבור ובשביל זה הוא קיים- כדי שהמדינה תאפשר לאבא להיות שבוע אחד עם תינוקו שרק נולד. הוא אומר שהכסף הוא של עם ישראל? ברור שהוא של עם ישראל. של אמא שלנו, שלנו, של הילדים שלנו. עם ישראל זה אנחנו".
על שחרור האסירים: "מחר בערב הרבה משפחות יצפו ברוצחי יקיריהן משוחררים כחלק מהחלטת הממשלה. ליבנו עם המשפחות. לכאבן  אין סוף. אבל ההחלטה שניצבת לפתחו של בנימין נתיניהו גדולה הרבה משחרור האסירים. זו החלטה על המשך קיומה של המדינה כיהודית ודמוקרטית. אנחנו יודעים היטב שהבחירה בשחרור האסירים הייתה האופציה הפחות טובה. נתניהו בחר ממניעים פוליטים שלא לנקוט בצעד הנכון יותר, של הקפאת בנייה בהתנחלויות המבודדות. אבל מרגע שהתקבלה ההחלטה ונתנו את התחייבותנו לארה"ב, אנחנו לא יכולים לסגת מכך. הנסיונות של הימין הקיצוני הם נסיוניות נואלים שכל כוונתם היא לסכל מהלך מדיני, שממילא מדשדש.  מצד אחד המו"הוא מדשדש, ומצד שני גורמי הימין הקיצוני עסוקים בכל ניסיון אפשרי לסכל ולעקר אותו עוד לפני שנעשתה התקדמות ממשית."
יחימוביץ' הוסיפה והתייחסה לשביתה במפעל טבע-טק: "לפני שבועיים מנענו פיטורי 800 עובדים מטבע, בשילוב כוחות עם הציבור וההסתדרות. אבל בטבע טק ברמת חובב 1100 עובדים נאבקים על היכולת שלהם להחזיק את הראש מעל המים. רובם מרוויחים 6000 ש"ח. הדבר מקבל משנה תוקף שקוראים את דבריו של יו"ר טבע פיליפ פרוסט שמתלונן על כך שהוא עובד כמעט בהתנדבות,  שעה שרק הוצאות הדלק על מטוסו הפרטי הן 700 אלף דולאר, סכום שהרבה משפחות בטבעטק יכלו להתפרנס ממנו בכבוד. אנו תומכים במאבקם הצודק של עובדי טבע-טק".