יחימוביץ': "התנהלות הממשלה השבוע היא סיכול ממוקד של כל התקדמות במו"מ." על פרשת הרפז: "רקבון של צמרת המערכת, קוראת לגורמי החקירה לחקור את שנחשף בראיון. על הפריימריז: "פער יציב של 20% ביני ובין בוז'י ותמיכת רוב מכריע של הח"כים."‎

9 בנובמבר, 2013
יו"ר האופוזיציה ויו"ר מפלגת עבודה, שלי יחימוביץ', דיברה כעת בשבתרבות בשוהם. הנה פירוט הדברים:
יחימוביץ' אומרת כי התנהלותה של הממשלה השבוע בכל הנוגע למהלך הכואב של שחרור אסירים מחד, וניטרולו ע"י גל בניה בהתנחלויות מצד שני – מעידה על חוסר היגיון, חוסר תום לב, וסיכול ממוקד לכל התקדמות במו"מ להשגת הסדר עם הפלסטינים. "שיא שיאי הצביעות שמור לבנט ולבית היהודי. למרות שהיו חלק מהעסקה המפוקפקת, ומראש סוכם אתם כי תהיה בניה תמורת שחרור אסירים, הם משמיעים את קולו של הקוזאק הנגזל ויוצאים להפגין נגד הממשלה שהם עצמם חברים בה, ונגד ההחלטה שהם עצמם היו שותפים לה. זהו שיא הציניות."
יחימוביץ' שבה והדגישה עם זאת, כי היא מתחייבת שמפלגתה תשמש רשת ביטחון לנתניהו בכל הקשור בהתקדמות מדינית. "על נתניהו להכריע: האם הוא הולך בעקבות בגין ורבין מחולל צעדים היסטוריים ואחראים למען שלום ולמען מדינה יהודית ודמוקרטית, או האם הוא עושה דברו של הימין הקיצוני- הן הבית היהודי והן הימין הקיצוני במפלגתו."
לדבריה, סמן דרך ברור למפלגתה כי עליה לשקול מחדש כניסה לממשלה, יהיה כאשר הבית היהודי יפרוש מהקואליציה בשל הסדר מדיני היוצא באמת לדרך. אולם עד אז היא נחושה בעמדתה כי העבודה תוסיף להנהיג את האופוזיציה ולא תחזור על השגיאה הפוליטית והערכית המרה שעשתה בעבר כאשר זחלה לממשלת נתניהו ושימשה עלה תאנה למדיניות כלכלית וחברתית המתעללת בציבור ולקיפאון מדיני כאחד. 
בנושא חברת טבע אמרה יחימוביץ', כי היא יודעת שאלמלא הצפת העניין על ידה ביום פתיחת מושב הכנסת אל מול פניהם של רוה"מ נתניהו ושר האוצר לפיד - 800 עובדים היו מאבדים את פרנסתם. "אין לשתוק על עוול מוסרי וכלכלי כזה ואסור לציבור בישראל לקבל אותו כמובן מאליו. טבע שגשגה בגלל עובדים ישראלים ובגלל המצאה ישראלית שנולדה במכון ויצמן ולא בגלל ספקולציות בבורסה ורכישות כושלות. זה אבסורד שמניית טבע עולה לשמיים כש-5,000 עובדים בעולם מפוטרים ומתרסקת כשמפטרים אדם אחד, את ג'רמי לוין. זוהי הוכחה לכך שהטלת כובד המשקל על פיננסים ולא על תעשיית אמת היא מתכון לחוסר יציבות כלכלית ולמחיקת כל זכר לאנושיות."
על הראיון שקיימה אמש איילה חסון בערוץ הראשון עם בועז הרפז בפרשת גבי אשכנזי, אמרה: "זה מסמך נוקב, והרפז משמש בראיון זה עד מדינה בפועל. צמרת הצבא, שהיתה אמורה לשמור עלינו ולגונן על חיינו, לקתה בריקבון, ועסקה בפוליטיקה מהסוג הגרוע ביותר, תוך ניצול כוחה ומשאביה לנקמות אישיות, עלילות שווא ואיומים.  הריח הנודף מהפרשה הוא רע מאוד ועל המשטרה, היועץ המשפטי לממשלה,  ושאר גורמי אכיפת החוק לקחת את החומר שהוגש לפניהם כפרי בשל, לבדוק אותו ולטפל בו ברצינות רבה. היום לשמחתנו משמש כרמטכ"ל בני גנץ, שהוא ענייני, מקצועי, ערכי ונקי כפיים, ואני משוכנעת שתופעות כאלה אינן מתרחשות אצלו כיום."
על הפריימריז לראשות מפלגת העבודה שיתקיימו ב-21 בנובמבר אמרה יחימוביץ', כי היא גאה בהליך הדמוקרטי המתקיים במפלגתה, מול מגוון מפלגות הפועלות כדיקטטורה.  "אני מודה לחברי המפלגה ולחברי הכנסת על האמון שהם מביעים בי. אנו מגלים פער יציב של 20% ואף יותר בקרב המתפקדים בתמיכה ביני ובין ח"כ יצחק הרצוג, הרוב המכריע של חברי הסיעה תומך בי, וזה לא עניין מובן מאליו במפלגת העבודה, שהולכת לחולל סוג של היסטוריה ב-DNA שלה ולבחור בפעם השניה ברציפות את אותה יו"רית למפלגה. צר לי על כך שבוז'י וחבריו מנהלים קמפיין שלילי הפוגע במפלגה. הציבור קץ במאבקים פנימיים, מבין שהמאבק שלנו הוא לא פנימה, אלא החוצה ואני מתחייבת, כי בכל מקרה הקבוצה שלנו, שהיא הגדולה במפלגה, תקפיד לשמור על קמפיין נקי וחיובי על דרך ועל מהות ולא תיגרר להשמצות. אני קוראת לחברי המפלגה לבוא ולהצביע ב – 21 בנובמבר זו זכות וחובה לקבוע את דרכה את זהותה ואת אפיה של העבודה, וזה יוכרע בפריימריס."