יחימוביץ' לשרת הבריאות: "הפעילי סמכותך להפסקת הלנת שכר העובדים בביה"ח הדסה"

9 בנובמבר, 2013
במכתב ששיגרה לשרת הבריאות, יעל גרמן, כתבה יחימוביץ': "ביה"ח משתמש בשר"פ כהכנסה משמעותית לקומץ מרופאיו הבכירים אך מתייחס למאות עובדיו כחוליה האחרונה בשרשרת המזון"
יו"ר האופוזיציה, שלי יחימוביץ', שיגרה מכתב לשרת הבריאות, יעל גרמן. במכתבה קראה יחימוביץ' לשרת הבריאות לפעול להפסקת הלנת השכר של עובדי ביה"ח הדסה הנמשכת מזה 3 חודשים. במכתב נאמר:
"בתי החולים של "הדסה" על אלפי עובדיהם מספקים את עיקר שירותי הרפואה הדחופה והשוטפת לירושלים רבתי, לצד מעבדות למחקר מתקדם. אל לנו לפרש את התנהלותם השקטה של העובדים כהשלמה עם המצב. מדובר במיטב הרופאים, האחיות, והחוקרים בארץ. העבודה בהדסה היא בעבורם גם פרנסה וגם שליחות, ובעבור מדינת ישראל לא פחות מנכס אסטרטגי ומשאב אנושי אדיר שהמדינה השקיעה בו רבות. 
השיטה הנוכחית של מנכ"ל הדסה, מר אביגדור קפלן, לגייס קו אשראי זול על חשבון עובדיו היא פסולה הן בהיבט החוקי והן בהיבט האנושי. מדאיג ומקומם  שדווקא בית חולים, המשתמש בשרותי רפואה פרטית כמקור הכנסה משמעותי לו ולקומץ רופאיו הבכירים ביותר, מתייחס למאות עובדיו החרוצים והנאמנים, שעליהם מבוססת עיקר איכותו המקצועית, כחולייה האחרונה בשרשרת המזון.
אני פונה אליך בבקשה להפעיל את סמכותך, ולהבהיר להנהלת "הדסה" כי עליה לשלם לאלתר את מלוא שכר עובדיה,  ולחפש חלופות חוקיות לגיוס האשראי הדרוש לתפעול בתי החולים עד לגיבוש תכנית הבראה בת קיימא."