יחימוביץ' על זיכוי ליברמן: " שחיתות ציבורית אינה נופלת מחומרתה של שחיתות פלילית. קוראת ליועמ"ש להורות לפרקליטות להגיש ערעור"

9 בנובמבר, 2013
יו"ר האופוזיציה, שלי יחימוביץ' אמרה בעקבות זיכויו של ח"כ אביגדור ליברמן: "אני מאמינה בכל ליבי ששופטי בית משפט השלום בירושלים עשו את עבודתם נאמנה ופסקו על פי חומר הראיות שבפניהם. אבל לא יתכן שאדם ששיבש חקירה מעבר לים, חקירה שהושקעו בה מיליונים, לא גילה לשום גורם שמקורבו, שאותו גם קידם, שיבש את אחת החקירות החשובות והיקרות בישראל. ממילא סעיף האישום נראה על פניו כמו טיפה בים אחרי פרשת חברות הקש, שבהן עד אחד נפטר בנסיבות מסתוריות, עד אחד התאבד ועדה נוספת איבדה את זיכרונה, חשבונות עלומים, חברים מפוקפקים ודמי ייעוץ מוזרים בפרשת האי היווני, כל אלה לא הבשילו לכדי הליך משפטי וההפסד כולו של הציבור אשר נותר עם אדם מושחת בעמדת מפתח בכירה. יש להדגיש כי שחיתות ציבורית אינה נופלת מחומרתה של שחיתות פלילית וכאן מדובר באדם מושחת. אני קוראת ליועץ המשפטי בממשלה להורות לפרקליטות להגיש ערעור. אסור להשאיר פרשה כה חמורה בלא שנהפכה בה אבן על אבן ובמיוחד שעה שעל העובדות הקשות אין מחלוקת. טענותיו של ליברמן כי נטפלים אליו הם זעקת הקוזאק הנגזל. מי שעבר עינוי דין היו המשטרה, הפרקליטות, ובתי המשפט שבהם התעלל במשך שנים ארוכות ורדף את חוקריהם הטובים ביותר.
אי אפשר להשתחרר מהתחושה שליברמן הצליח להונות את מערכת המשפט בישראל ולתמרן אותה. קריסת התיק בבית המשפט והפער הגדול בין הראיות שבידי המשטרה והפרקליטות, והעדויות שנשמעו בבית המשפט לבין הכרעת הדין, הוא בלתי נתפס. אלה מחייבים את הפרקליטות, כמו במקרה קצב, לשקול מחדש את אסטרטגיית התביעה ולהגיש ערעור. יחימוביץ קוראת לנתניהו שלא לאפשר לליברמן לחזור לתיק החוץ.  זהו שר חוץ שגרם שורה של נזקים לישראל. מדיניות חוץ יוצרת מטבעה בעיות רבות, שר חוץ צריך להחליק אותן. ליברמן מעמיק אותן, ודווקא בתקופה זאת יש להרחיק אותו מהמשרד."