שלי ברדיו חיפה: הבנייה בהתנחלויות יוצרת זירת קרב מול האמריקאים

13 בנובמבר, 2013
האזינו:
יו"ר האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', התראיינה אצל גדי נס ברדיו חיפה ואמרה את הדברים הבאים:
 
- הראיון המלא באודיו בתחתית הכתבה - 
 
למעשה אנחנו עוברים ממשבר למשבר - מנסים לפתור את המשבר עם ארה"ב בסוגייה האיראנית ומגיעים פתאום למשבר יחידות הדיור באיו"ש.
 
לפני הכל אני רוצה לאחל החלמה לפצוע הפיגוע שהבנתי שהוא במצב מאוד קשה. נתפלל לשלומו ונאחל לו החלמה כמובן. 
יש לנו זירה מורכבת מאוד: הזירה האיראנית, שפעם, מה לעשות, העולם המערבי שינה הילוך ועבר למסלול הדיפלומטי במידה רבה מכיוון שאיראן באה בזחילה אחרי סנקציות קשות שהוטלו עליה. במשחק הזה ישראל לא יכולה להכתיב את פרטי ההסכם. היא יכולה לומר את דברה, היא יכולה לבקש מהאמריקאים, היא יכולה לעשות פגישות דיפלומטיות - היא יכולה לעשות הרבה מאוד דברים. אבל בוודאי לא ליצור חזית כ"כ מרה וכוחנית מול ארה"ב. 
זה מילא, כאן הרי כולנו מאוחדים. אין הבדלים פוליטיים בין המפלגות - כולנו לא רוצים את איראן עם יכולת לפתח פצצת אטום. זה דבר שהוא משותף לכולנו ומשאלת לב של כולנו. אז יש לנו פה חזית, היא מורכבת, בה מתנהג רה"מ בכוחנות כלפי האמריקאים, שלא ממש מבהילה אותם, עם כל הכבוד לנו. ובינתיים, בו בזמן, כאילו זה לא מספיק, נוצרת כאן זירת קרב אחרת מול האמריקאים, התגרות ממש והיא באה לידי ביטוי, בין היתר.. אתמול באותה ההחלטה על הוצאת מכרזים לבנייה ל-3000 יחידות דיור. זה בלתי אפשרי. זה שם אותנו במצב שפוגע בנו אסטרטגית ובטחונית.