חילופים משמחים בלשכת עורכי הדין

5 בדצמבר, 2013
הי זאת שלי, חילופים משמחים בלשכת עורכי הדין.
 
ערן גולן, שותף לדרך, עו"ד מבריק, מהמומחים הגדולים בארץ לדיני עבודה - נבחר ליו"ר פורום דיני עבודה בלשכת עורכי הדין.
בזאת תמה כהונתו של עו"ד נחום פיינברג, שעל יכולותיו המקצועיות אין עוררין, אבל את כישוריו הרבים רתם בראש ובראשונה לטובת מעסיקים גדולים, נגד התארגנויות עובדים, וברוח זו גם ניהל את הפורום בלשכה.
ערן הוא ההפך.
הוא בחר לרתום את יכולותיו העצומות להבנה מעמיקה ולריפוי הכשלים, העיוותים ואי הצדק בשוק העבודה המודרני, והוא דוגמא נהדרת לדור של מנהיגים צעירים, ערכיים, שקוראים תיגר על אפיין של מערכות גדולות וחזקות, ונכנסים פנימה כדי לשנותן ברוח האמונה שלהם.
הוא התמחה אצל שופט העליון אליקים רובינשטיין (כשרובינשטיין היה היועץ המשפטי לממשלה), יש לו משרד משלו שממנו הוא מרבה להגן על עובדים, הוא חבר דומיננטי ומוביל בהנהלת קו לעובד, וחבר הועד המנהל של לה"ב, ארגון העצמאים והעסקים הקטנים והבינוניים.
לפני שנתיים הקים רשימה חדשה ואידיאליסטית, "לתכלית ראויה", שהתמודדה לועד הארצי של לשכת עורכי הדין, נכנסה, וחוללה כבר לא מעט שינויים.
השבוע גם נבחרו חבריה, ובהם ערן, לתפקידים מרכזיים בלשכה. 
 
הנה רשימה חלקית ביותר של חוקים שחוקקתי ומהלכים שלי שנעשו בהשראתו ובסיועו העצום של ערן:
 
ויש עוד, אבל הנה לקינוח לינק למאמר נפלא שהוא פרסם, "שינוי חברתי בצל תרבות המכרזים, מסחור העבודה והחסר השיפוטי", שזכה בפרס גולברג לשנת 2010 מטעם האגודה הישראלית למשפט.
 
בהצלחה גדולה לערן, הצלחתו היא הצלחת העובדים באשר הם, הצלחת העסקים הקטנים והבינוניים, הצלחתה של קהיליית עורכי הדין הצעירה, והצלחת החברה הישראלית כולה.
 
התמונה של פיינברג באדיבות כלכליסט, והנה גם כתבה מעניינת עליו מהיום, שממחישה את ההבדלים בין השניים.