עדיף להיות בערך צודק מבטוח טועה- זליכה מצטט את קיינס. אם אין לכם כסף לאוטובוס שתו שמנת. מוזמנים לפעילות למען מורי קבלן ולמען ההייטק הישראלי. ואיך חלי וארץ נהדרת קידמו את הסוציאל דמוקרטיה.

5 בינואר, 2014

שנה אזרחית חדשה טובה, שנת צדק, שוויון ושלום. גיבורות השנה שלי הן הנשים שהנהיגו באומץ לב התאגדויות חדשות של עובדים עשרות אלפי עובדים התארגנו ביותר ממאה מקומות עבודה, בלטו מאוד נשים. השתיים שבחרתי לנשות השנה שלי שייכות לרשימה ארוכה ומפוארת של מנהיגות ומנהיגי עובדים: מאיה יניב, סלקום, ועינת אברהמי, מורי הקבלן ב"הילה". הן וחבריהן מעניקים לנו השראה, תעצומות נפש ותקווה לשנה האזרחית שהחלה השבוע. לפוסט המלא הקליקו על התמונה:

תחבורה ציבורית חינם לגמרי – הכי משתלם למשק. לכבוד השנה האזרחית החדשה, התייקרו מחירי הנסיעה בתחבורה הציבורית ב – 5%. ההתייקרויות, הן יתומות, איש לא מכנס עליהן מסיבת עיתונאים (כמו על הגבינה והשמנת) הן פשוט "קורות". רק דמיינו איזה קרב על הקרדיט היה פה אם זו היתה הוזלה, ולא יקור. הייקור לא רק מקומם, מיותר, לא צודק, פוגע בחלשים – הוא גם מרחיק מאתנו עוד יותר את הנגישות לתחבורה ציבורית, שהיא בסיס לכלכלה משגשגת, לרווחת הפרט, לאוויר נקי, לצמצום תאונות דרכים. למה תחבורה ציבורית חינם היא רווחית מאוד למשק, ולעוד נתונים, הקליקו על התמונה שצילמה הבת הקטנה שלי (היא בי"ב) השבוע בקוו 63 בחזרה מבית הספר:

אם אין לכם כסף לאוטובוס, שתו שמנת מתוקה 38% שומן. מם יצירתי של נועם פורר:

מוזמנים לצפות ולהאזין – לחלק מהראיונות שנתתי השבוע על העניינים המדיניים, על ההחלטות הכלכליות האומללות של הממשלה השבוע, שעברו בשקט מדאיג, על האוטובוסים, על העלאת המיסים לעסקים הקטנים והבינוניים, על ההחלטה לקצץ בבריאות, בחינוך, בהכל  (כן, שנוי כלל ההוצאה שהוא לא מספיק סקסי לטיפול, כנראה, אבל הכי משפיע על חיינו):

ערוץ 1, בפוליטיקה אצל עודד שחר:

ערוץ 2 חדשות הלילה אצל דוריה למפל וליאור פרידמן:

וגם לאריה גולן ביומן הבוקר של קול ישראל, ולאסתי פרז ליומן הצהריים.

"עדיף להיות בערך צודק מבטוח טועה" כך ציטט חברי פרופ' ירון זליכה השבוע בהרצאה מרתקת שלו שהייתי בה. זה ציטוט של אחד מאבות הכלכלה המודרנית  ג'ון מיינרד קיינס, אבל גם יתר הדברים שזליכה עצמו סיפר בהרצאה, ולקוחים מספרו החדש "המאקרו - כלכלה של השחיתות" – בעצמם שווים ציטוט. מה שיפה בספר היא העובדה שהוא לא עוסק בשחיתות פלילית, שעליה צריך חקירות, ראיות, הליך משפטי – אלא במבנה ובשיטה קלוקלים שמיצרים שחיתות "לגיטימית" חמורה עוד יותר. המונים באו להרצאה. 

והנה זליכה ואני בקבלת הפנים לכבוד הספר, שאני ממליצה עליו מאוד:

14 אלף מורי קבלן בישראל הם אתם, הילדים שלכם, החברים שלכם, או המורים של הילדים שלכם. וזה לא כולל את הכמות העצומה של מורי הקבלן שמועסקים ברשויות המקומיות ובעמותות הורים. אסור שמורה יהיה עובד קבלן. הקליקו על התמונה למטה לדברים שאמרתי ביום עיון במכון ון ליר, היו שם באמת מיטב הלוחמים והמומחים של המאבק. מי שמעוניין לחבור אלינו כדי להצטרף למאבק למען העסקה ישירה של מורי קבלן, בכל דרך, מוזמנים לכתוב למייל הזה- עם פרטיכם המלאים, שם, ישוב וטלפון: syechimovich@knesset.gov.il עם הכותרת "מורי קבלן". 

סיור מרתק בחממת ההייטק "דה טיים" של אילן שילוח. היינו כמה חברי מפלגת העבודה שהם אנשי הייטק בעצמם, ופגשנו אנשים מוכשרים ויצירתיים שזה לצד זה עוסקים בפיתוח של סטרטאפים שחלק מהם, ואף פעם לא בקלות כמו שחושבים – גם יצליחו. איך עוזרים להייטק בישראל לשגשג עוד יותר, איך גורמים לזה שלפחות חלק מהסטרטאפים המוצלחים יהפכו לחברות שגם אם הן בינלאומיות נשארות בישראל? איך מסייעים גם לבינוניים ולקטנים? מי שרוצה להצטרף לקבוצת החשיבה והפעולה של ההייטקיסטים במפלגת העבודה מוזמן לכתוב למייל הזה את פרטיו המלאים: שם, ישוב, וטלפון syechimovich@knesset.gov.il עם הכותרת "הייטק". והנה כמה תמונות מהביקור:

חלי היא סוציאל דמוקרטית. ארץ נהדרת חוזרת עם כתבה מקדימה ומשעשעת בערוץ 2  ובה ראיונות עם אנשים שדמויות שלהם כיכבו. אני מספרת איך חלי תרמה לקידום המושג סוציאל דמוקרטיה. כתבה ארוכה, אבל שווה בעיני.

שבת שלום,

שלכם,

שלי