ג'ון קרי והאבנים בכליות. קרטל הגז של תשובה: עורו, קפיטליסטים. על הכפילה שלי שהיא המתוקה בעולם, ועל דבר מצחיק שקרה במליאה

7 בפברואר, 2014
שלום לכם חברים וחברות,
 
קרטל הגז של תשובהעורו, קפיטליסטים. איפה ראש הממשלה נתניהו אביר המלחמה במונופולים? איפה שר הכלכלה בנט חסיד התחרות? איפה שר האוצר לפיד שנשבע להוריד את יוקר המחיה? כולם ירדו למחתרת, נותנים, בחדרים סגורים, 90% מאוצרות הגז של ישראל לידי תשובה ונובל אנרג'י, ובונים באופן פעיל את הקרטל הפרטי החזק ביותר בתולדות המדינה. הקרטל הזה יקבע את המחירים של הגבינה, של החשמל, של המים. המונופול הזה יקבע איזה מפעל יקבל גז טבעי וכמה זה יעלה לו – ומכאן את גורלם של המפעלים ושל העובדים. המונופול הזה גם יקבע מה יותר משתלם לו, לייצא גז, או להפריח את מדינת ישראל, כי שום דבר לא ימנע ממנו לייבש את ישראל מאוצר הטבע שלה ולייצא אותו. "אנחנו מבקשים לתת לכם כח - ואתם מעדיפים להעניק אותו ליצחק תשובה ולחבריו במתנה", אמרתי לשרים, כשעליתי לנמק את הצעת החוק שלי ושל ח"כ נחמן שי שנועדה להבטיח עדיפות של אספקת גז טבעי לצרכי המשק הישראלי:
 
 
 
דבר מצחיק קרה כששטייניץ עלה להתנגד להצעה בשם הממשלה, אבל לא התאפק והצדיק אותה. הצעת החוק לא עברה, וממילא לא היה לה סכוי. העליתי אותה להצבעה בכל זאת, כדי להציף שוב, ושוב, את הנושא הדרמטי הזה שמושתק בכוונה. שר האוצר לשעבר יובל שטייניץ היה תורן מטעם הממשלה להתנגד להצעה. הוא הקריא במהירות את ההתנגדות, ועבר לפרט למה אני צודקת בכל סעיף וסעיף שהעליתי. אם תכנסו לתשובתו (הארוכה) של שטייניץ, תוכלו להבחין ביו"ר הקואליציה יריב לוין ובח"כ אופיר אקוניס מנסים נואשות להפסיק אותו ולהוריד אותו מהדוכן. והנה התשובה שלי לתשובה של שטייניץ. להצעת החוק עצמה, וגם לתקשורת
 
הידעתם שבאנגלית, הממונה על ההגבלים העיסקיים, זה Head of the Anti-Trust Division ובעברית זה אותו הדבר, רק בלי ה – Anti? בקיצור, בישראל זה האיש שאחראי שיהיו מונופולים וקרטלים, לא זה שנלחם בהם, והיום זה האיש שיקבע את גורל הגז הטבעי. הכנסו לפוסט המלא שלי שסוקר את השתלבותם היפה של הממונים על ההגבלים העיסקיים לדורותיהם בשוק הגז ובעסקי תשובה, אחרי שהם פורשים. רגולטור שממלא את תפקידו הוא פשוט גיבור. במיוחד כשהממשלה שולחת אותו לבד לקרב. הנה גם ראיון תגובה שלי אצל קרן נויבך לראיון עם הממונה על ההגבלים העיסקיים דיוויד גילה, זה שאצלו המפתח למניעת מונופול או ליצירתו. 
 
התהליך המדיני נשאר, לפי שעה, בגדר אותן מלים לעוסות. ראיון בערוץ 10 לאורלי וגיא: "אנחנו מדמיינים שתבוא הצעה אמריקאית, ואז תיווצר ''צומת T'' - נתניהו יגיד ''כן'' או ''לא'', ואז או שיהיה שלום או שתהיה מלחמה. רק שזה לא עובד ככה. תבוא הצעה אמריקאית, נתניהו יגיד ''כן אבל'', וימסמס כדרכו. אני רוצה מאוד להאמין שאני טועה. אנחנו מייחלים להסדר של שתי מדינות בשבילנו, בשביל הביטחון שלנו ובשביל מדינת יהודית ודמוקרטית. לצערי, כרגע לא ניכרת היתכנות להסכם כזה, וקפיצה מוקדמת של העבודה לממשלה תזיק לאפשרות להשיג הסדר, ולא תועיל לו". לראיון המלא הקליקו כאן: 
 
 
"אני מבקשת להודות כאן, מדוכן המליאה, למזכיר המדינה ג'ון קרי, על מאמציו הרבים... מה קרה לכם? יצאתם מדעתכם? החלטתם להכריז מלחמה על ארצות-הברית? אין לנו מספיק אויבים? שכחתם שזו בעלת הברית המרכזית והראשונה במעלה שלנו? מה זאת ההתגוללות הזאת? כל אחד מתחרה בשני מי יקלל יותר את ג'ון קרי. מצאתם אויב חדש מולו אתם יוצרים את זקיפות הקומה, את הגאווה הלאומית, ודרכו אתם מחדדים את סוגיית ביטחון ישראל... אנחנו המחנה הלאומי, אתם המחנה הדו לאומי". הנה הנאום המלא שלי השבוע במליאה:
 
 
קרי והאבנים בכליות. ידידי ח"כ איציק כהן מש"ס אמר יפה השבוע במליאה, בעת הדיון על "איומי קרי": "קרי הוא בסך הכל הרופא שמאבחן אבנים בכליות, ומזהיר אותנו לא לאכול מלח", אמר ח"כ כהן, שידוע במתינותו המדינית. "ואתם, אתם מתעקשים לאכול לא מלח, אלא חצץ", הוא סיכם. ולמעוניינים, פגוש את העיתונות בערוץ 2, שבת האחרונה:
 
 
תומכת בעובדי שרות התעסוקה במאבקם נגד ויסקונסין בתחפושת. העובדים מגינים על שרות התעסוקה מפני הפרטה. כעת, בלי מכרז, בניגוד להחלטת הכנסת, ממנים "מנטורים" פרטיים ללווי מובטלים. שטות, איוולת, זריקת כסף, הפרטת השרות ואפס מקומות עבודה חדשים. הנה קטע מהדיון שהיה השבוע בועדת העבודה והרווחה, דיון שניהל ח"כ מיקי רוזנטל
 
הכפילה המתוקה ביותר בעולם. בשבוע הכפילים בפייסבוק כיכבה אצלי בתי הקטנה רמה זיו-יחימוביץ', בת 18. הגרסא המשודרגת שלי בכל התחומים.
 
 
עושה פאנלים. עשור לפייסבוק, הנה תקשורת שהיתה השבוע עם אזכור נכבד לפעילות הפוליטית שלי בפייסבוק ולשמוש בו, לרבות סטטוסים שקבלו חשיפה גדולה במיוחד: "...הקשר של יחימוביץ' והפייסבוק מזוהה יותר מכל עם המשפט שהפך למותג: "היי, זאת שלי". במשפט, שבאמצעותו פונה יחימוביץ' לחבריה בעמוד הפייסבוק שלה, היא השתמשה כבר בשבועות הראשונים להפעלת העמוד (לפני חמש שנים) באחד מאותם סטטוסים העלתה יחימוביץ' תמונה שלה מנקה את ביתה בעצמה - זאת כביקורת על הוצאות הניקיון בבית ראש הממשלה נתניהו. התמונה זכתה לאלפי לייקים ושיתופים."
 
 
סופשבוע נעים ושבת שלום,
שלכם,
שלי