הנתונים האמיתיים על מאגר לוויתן

6 באפריל, 2014
שלי בבלוג: עוד פרק במכירת החיסול של הגז הטבעי נחשף הבוקר: המדינה התחייבה לטייקוני הגז לאפשר להם לייצא כמעט חצי מהגז מהטבעי שלנו, על סמך הערכה שגויה (אני לא מעלה על דעתי שהיא היתה כוזבת בכוונה!) של חברות הגז, שבמאגר לווייתן יש הרבה יותר עתודות גז משיש במציאות.
 
כך חושף היום בדמרקר העיתונאי אבי בראלי (Avi Bar-Eli): שהערכה מקצועית שסיפקו למדינה גורמים מקצועיים בינלאומיים אובייקטיביים הייתה, מעניין למה, הרבה יותר צנועה מאלה של חברות הגז.
 
אני תובעת ממשרד האנרגיה וממשרד האוצר לפרסם את כל ההערכות ואת כל הנתונים שהם מסתירים. אלה לא סודות האטום. זה מידע בסיסי שהציבור רשאי וחייב לדעת.
 
על סמך הנתונים המשובשים האלה תבעו החברות לייצא את הגז שלנו לפני שלישראל תובטח עצמאות אנרגטית, על סמך הנתונים המשובשים האלה ועדת צמח והממשלה נתנו להם את מבוקשם, על סמך הנתונים האלה הפסדנו בעתירה לבג"צ שהגשנו לפני כחצי שנה כשבקשנו לא לאפשר יצוא בהיקפים כאלה.
 
עוד פרט ועוד פרט, עוד מתנה ועוד שחיתות בחסות החוק, עוד קשרי הון שלטון ועוד הפקרה של הציבור לטובת כוח ועוד כוח כסף ועוד כסף – מרכיבים את מכירת החיסול של האוצר הטבעי המופלא ביותר שהיה כאן אי פעם.
 
הנה מה שכתבתי לכם לפני חצי שנה, ערב העתירה לבגצ, והכל מקבל היום תוקף הרבה יותר חזק:
 
"אם נאפשר עכשיו יצוא גז טבעי כמו שועדת צמח ממליצה, כמו שטייקוני הגז רוטטים מהשתוקקות שיקרה, וכמו שהממשלה הולכת לתת להם במתנה –
 
זו תהיה שגיאה קשה לדורות.
 
נפסיד עצמאות אנרגטית מוחלטת ומדהימה, עם אנרגיה ידידותית לסביבה.
 
נפסיד המון כסף.
 
נפסיד תעשיות משגשגות שלמות שנסמכות על גז טבעי.
 
נפסיד חשמל זול לכולנו ובכלל הוזלה ענקית של כל המוצרים שאנחנו קונים..."
 
והנה כאן תזכורת, שר האוצר לפני הבחירות: