שנדע חירות אמיתית ושנצליח לשחרר גם אחרים מעבדות. עבדים היינו, חוץ מקומץ יחידי סגולה. המו"מ המדיני המדומה נפח את נשמתו – והידיים ידי נתניהו. איך נעשיתי בעלים של בנק, ומשהו על משחקי הכס

11 באפריל, 2014
שלום לכם חברות וחברים,
 
קודם כל חג שמח. חג אביב מלבלב, וחג של חרות מכל שיעבוד לכולכם. שנדע חירות אמיתית ושנצליח לשחרר גם אחרים מעבדות לחירות, ולהביא צדק שוויון ושלום. תהנו מהסדר, תאכלו טוב ותנוחו. 
 
ליל הסדר אצלי, ואני כבר בעיצומן של ההכנות. זו התמונה שהעליתי לאינסטגרם מהיום בשוק הכרמל, ובערב החג אעלה תמונות מהבישולים שלי, שהם חלק מאוד עקבי ודומיננטי מחיי (וממש לא אכפת לי מאלה שמצקצקים שזה לא פמיניסטי). מזמינה אתכם להיכנס ולעקוב, אינסטגראם זו זירה יחסית פחות פעילה שלי ברשת אבל בעזרתכם היא תהיה פעילה יותר והיא גם טיפה יותר אישית, כמו שתוכלו לראות בתמונות קודמות. להצטרף ולעקוב הקליקו כאן.
 
הנה גם ראיון אתמול ב"המוסף" אצל דודו ויצטום בערוץ 1, לקראת פסח, על עבדות מודרנית:
 
עבדים היינו, חוץ מקומץ יחידי סגולה. בעוד שיותר ויותר עובדים ועצמאים עובדים קשה יותר ומרוויחים פחות, השמיים הם הגבול לשכר הבכירים הפרוע. במיוחד נחמץ הלב שבאותן חברות שבהן שכר המנכ"לים בשמיים, יש מי שאסור לו להרוויח יותר מ–23 שקלים בשעה כי זו כבר "חוסר יעילות", ואלה כבר "שומנים". יותר מזה: הרצל עוזר מנכ"ל הוט מקבל בונוס של מליונים על כך שהפך עובדים לעובדי קבלן, סטפן בורגס מנכ"ל כי"ל שמרוויח 20 מליון שקלים מאיים ש"אין מנוס מפיטורים", והרשימה ארוכה. עוד תקשורת על דוחות השכר האחרונים, וגם ראיון לגל גבאי ב"עושים סדר" בערוץ 2, יחד עם סמי פרץ עורך דמרקר:
 
ובאותו עניין, ראיון לעידן גרינבאום ב"סוגרים חשבון" בחינוכית 23:
 
ועוד התייחסויות (בלעדי, אבל עם אזכורים נרחבים לפעילות ארוכת השנים שלי בתחום) בתוכנית "קריאה שלישית" של שלום קיטל בערוץ הכנסת, בעמוד הפייסבוק של מתן חודורוב, בכתבה של אלה לוי-ויינריב בגלובס, ואצל סמי פרץ ואסא ששון בדמרקר.
 
השבוע נפח המשא ומתן המדומה עם הפלסטינים את נשמתו. נכון שאין מתאבלים על מה שממילא לא נולד, אבל אי אפשר להימלט מתחושת ההחמצה ומהצער על רגע בזמן שהיה אפשר, בתבונה באומץ ובאמונה, לקחת אותו למקום של תקווה. המעורבות האמריקאית יוצאת הדופן, הנהגה פלסטינית שעם כל הבעייתיות העצומה שלה היא המתונה ביותר כנראה שנזכה לראות בעתיד, ואנחנו - אופוזיציה שהבטיחה לממשלה תמיכה בכל מהלך לקראת הסדר. כל זה נבעט, מוסמס, הולעג, ספג חבלות מכוונות מימין קיצוני שהשתלט עלינו הרבה מעבר לכוחו האמיתי בציבוריות הישראלית, שהיא פרגמטית ושוחרת שלום. ובכל זאת, אלה לא בנט, ליברמן או יעלון, גם לא דנון או חוטבלי. כי כל עוד בנימין נתניהו ראש ממשלה לא יכון הסכם. אין לי צל של ספק שקריסת המשא ומתן היא בדיוק המטרה שסימן. הקול הוא קולו של הימין הקיצוני, הידיים ידי נתניהו שהוא לא פחות ימני מחבורתו, ואנחנו נעשה הכל כדי שבמהרה בימינו נשתחרר מעולו, המדיני, הכלכלי והחברתי. 
 
מאבק הגז. מתחת לאף ומתחת לרדאר נמשך ברגעים אלה מסע התחנונים של האוצר אל חברת וודסייד האוסטרלית. שתואיל, אחרי ים ההטבות שהומטרו עליה, לבוא ולהתעשר מאוצרות הגז שלנו. פניה שלי השבוע לאוצר: "הפסיקו את המו"מ עם וודסייד. מדובר בעסקה פרטית בין שתי חברות מסחריות (תשובה ונובל מול וודסייד). יצרתם תקדים מסוכן המחליש את הרגולטורים מול בעלי האינטרס – אבל ניהול מו"מ בדיעבד הוא חמור שבעתיים. חשפו את תנאי המיסוי של העסקה." הכנסו לקריאת המכתב המלא, הוא נותן תמונה בהירה של המצב היום למי שרוצה להתעדכן ולדעת עוד.
 
אופס, טעינו. והשבוע נחשף עוד פרק במכירת החיסול של הגז הטבעי: המדינה התחייבה לטייקוני הגז לאפשר להם לייצא כמעט חצי מהגז מהטבעי שלנו, על סמך הערכה שגויה (אני לא מעלה על דעתי שהיא היתה כוזבת בכוונה!) של חברות הגז, שבמאגר לווייתן יש הרבה יותר עתודות גז משיש במציאות. עוד פרט ועוד פרט, עוד מתנה ועוד שחיתות בחסות החוק, עוד קשרי הון שלטון ועוד הפקרה של הציבור לטובת כוח ועוד כוח כסף ועוד כסף – מרכיבים את מכירת החיסול של האוצר הטבעי המופלא ביותר שהיה כאן אי פעם. לעוד פרטים הכנסו לפוסט בבלוג שלי ולפייסבוק.
 
הירתמו גם אתם למאבק על אוצרות הטבע שלנו. אנחנו ממשיכים במאבק, באמצעים דלים מול הון גדול מאוד, אבל עם אנשים וארגונים מאוד רציניים ועם הרבה ידע ואכפתיות. אם אתם באים מתחומי הכלכלה, המיסים, ראיית החשבון, האנרגיה, או סטודנטים באזורים האלה, ומעוניינים לסייע בהתנדבות בהכנת החומרים לעתירות ולחוות הדעת שאנחנו מכינים, כתבו לנו לכאן ופרטו מי אתם וכיצד תוכלו לסייע. גם סיוע בתחומים אחרים הקשורים למאבק על משאבי הגז שלנו יתקבל בברכה.
 
תאמינו או לא, אני בעלים של בנק. הבנק החברתי אופק, שקניתי בו מניה לפני ארבעה חודשים. השבוע נאספנו יחד, במוזיאון ארץ ישראל, כמה מאות "בעלים" כמוני, שהם גם השותפים השווים וגם הלקוחות בעתיד, לערב מקסים ומיוחד לציון השקת אופק, הבנק הקואופרטיבי הראשון. קניית מניה באופק היא הצטרפות אקטיבית למהלך שהוא גם מוסרי וגם כלכלי, ומי שרוצה להצטרף אלינו (אני מרשה לעצמי להגיד "אלינו", וזה מה שיפה כאן) מוזמן להכנס לעמוד הבנק, ללמוד פרטים, ולקנות מניה בעצמו. 
 
ההפרטה המהירה שעוברת מערכת החינוך שוברת שיאים חדשים. מתברר שגם כתיבת חוזרי מנכ"ל, כן, אלה שמנחים את אנשי החינוך בדבר מדיניות המשרד – יוצאת למכרז ועוברת לקבלן חיצוני! כך חשף שאול אמסטרדמסקי בבלוג שלו. ראו את השאילתא שלי, ואת תשובתו של שר החינוך שי פירון. "עושה רושם שנמצא שחקן חיזוק משמעותי במערכה נגד החינוך הממלכתי - שר החינוך בעצמו." - ממליצה גם על מאמר של אמר (מבטאים כמו עומר) בור על אחד מחוזרי המנכ"ל שהופץ לאחרונה – חוזר שנותן הכשר לתשלומי הורים גם עבור לימודי ליבה. 
 
(לא) לחובבי פנטסיה בלבד. הסדרה האהובה עלי מאוד "משחקי הכס", על בסיס "שיר של אש וקרח" של ג'ורג' מרטין, חוזרת לעונה נוספת של אש וקרח, מלחמות, פוליטיקה ודרקונים. מי ראוי לשלוט על שבע הממלכות? מה יקרה לנשק הלא קונבנציונלי יורק האש? על כך ועל עוד שאלות אני עונה ל"פרשני הכס" ברדיו הבינתחומי, מי שבעניין מוזמן להאזין כאן.
 
שוב חג שמח,
 
שלכם,
 
שלי