אולמרט: כשהדג מסריח מהראש. סטרטאפ מדהים נגד שחיתות: לא לקחת שוחד. הבנקים תיאמו ביניהם עמלות וגזלו את כספכם – ויצאו מזה בשלום. השביתה היצירתית של נהגי קווים: מסיעים בחינם. ודי לגזענות, לשחרר את שארית יהודי אתיופיה.

18 במאי, 2014
 
שלום לכם חברות וחברים,
 
לפני הכל - רוצים להתגייס ולעזור לי? מאמינים בדרך שלנו? הלשכה שלנו בכנסת היא לא לשכה רגילה עם חדר מכובד ומבודד לח"כ – פשוט כי אין מקום – שני החדרים גדושים במתנדבים נהדרים. הרבה בלגן, אבל כיף. אם אתם מזדהים עם הדרך שאני מובילה, מוכנים לפנות כמה שעות בשבוע ולהתנדב מהכנסת או מהבית – כתבו לנו. כרגע אנחנו זקוקים למי שמבינים/אוהבים/מתעניינים בתחומים האלה: עיצוב, גרפיקה, משפט, כלכלה, טיפול באתרי אינטרנט, ובכלל אנשים יצירתיים, יסודיים ורציניים. כתבו למייל שלנו וספרו על עצמכם, ותודה! 
 
גזר דין אולמרט: שיעור חשוב ומרתיע לנבחרי ציבור מושחתים, וגם מסר חשוב מאוד לציבור כולו על שוויון בפני החוק. 
לכל מי שמתלונן על חומרת דבריו של השופט: זה לא משחק מונופול שבו אומרים "לך לכלא!" זה סופו של תהליך ארוך ויסודי, שבסופו השופט חייב, לא רק צריך, להסביר לציבור את חומרת המעשה. עונש הוא לא רק ענישת העבריין, אלא הלקח המוסרי והנורמטיבי לציבור כולו. כבוד מאוד גדול לאנשי הפרקליטות ולכבוד השופט דוד רוזן.
כשהדג מסריח מהראש הנזק הוא עצום פי כמה מעבריינות רגילה, והשופט מסביר: "בעבירת השוחד יש כדי לזהם ולטמא עד זרא את השירות הציבורי. עבירה זו מתפשטת וממוטטת מוסדות ציבור ושלטון... מקבלי השוחד מעוררים יחס תיעוב. בכוחם להמאיס את מוסדות המדינה על הציבור. עובד הציבור שנוטל שוחד הוא בוגד, איש מעל, הבוגד באמון שניתן בו... מערכות ציבור רקובות ומשחיתות יש בהן למוטט מוסדות ציבור ושלטון ולכרסם בבסיס ההתנהלות של חברה תקינה ודמוקרטית... זו אינה סכנה תיאורטית אלא סכנה מוחשית." לגזור ולשמור!
ויש לי סטרטאפ: לכל המבכים את "השיטה" ואת "הפיתויים הנוראים" שבהם פוליטיקאים "נאלצים" לעמוד, מסכנים שכמותנו. יש לי סטרטאפ מדהים שלא כרוך בשום עלות ובשום שינוי מבני: לשמור על החוק ולא לקחת שוחד.
בגלל תקלה באתר שלנו לא אפנה אתכם לכל הראיונות והתגובות שלי לגזר דין אולמרט, ואביא כאן רק כמה לינקים ישירים בערוץ היוטיוב שלי. לצפיה בראיונות הקליקו על התמונות:
לערוץ 2, משדר מיוחד, ראיון לאורן ויינגנפלד:
 
לערוץ הכנסת, ראיון לאורית לביא נשיאל:
 
לפאנל ב"משעל השבוע" של ניסים משעל, בערוץ 2:
 
 
הבנקים תיאמו ביניהם עמלות באופן לא חוקי, על חשבונכם, וכעת הולכים לצאת מזה בשלום. חמש שנים עברו מאז שהממונה הקודמת על ההגבלים העיסקיים, רונית קן, הודיעה שהבנקים תיאמו ביניהם עמלות באופן לא חוקי והכריזה עליהם כ"הסדר כובל". הכרזה כזאת מאפשרת לציבור להגיש תביעות יצוגיות נגד הבנקים כשהם עוברים על החוק, מתאמים מחירים, ומטילים עליכם עמלות כבדות במיוחד. והנה, עכשיו, בשקט בשקט, הממונה הנוכחי דייויד גילה מבטל את ההסדר ומעניק לבנקים אור ירוק והכשר. כאן למכתב ההסתייגויות הרשמיות שהגשתי לממונה כדי לעצור את המהלך, הסבר פשוט למה שקורה כאן תמצאו בפייסבוקוהנה העתירה לבית הדין להגבלים עיסקיים. עו"ד גלעד ברנע הגיש את העתירה בשמי, בשם פרופ' שמואל קניאל ובשם תנועת אומ"ץ. 
 
נהגי האוטובוס של חברת "קווים" – שבתו השבוע שביתה יצירתית במיוחד, ובלי לפגוע בנוסעים: הם עבדו רגיל אבל את הנוסעים העלו חינם. נוסעי האוטובוסים הם חיילים, סטודנטים, עניים, קשישים, עולים, תלמידים ועוד הרבה אנשים שבדרך כלל עובדים מאוד קשה, ומרוויחים מאוד מעט. מצבם של הנהגים גרוע לעיתים קרובות מזה של הנוסעים. עבודה קשה, אחריות עצומה, שכר דל, חוטפים קנסות עד כדי כך שלפעמים הם מוותרים על ללכת לשירותים. ח"כ איציק שמולי ואני עלינו על האוטובוסים שיצאו מלוד, חיזקנו את הנהגים ודברנו עם הנוסעים, שהזדהו לגמרי עם הנהגים. עוד פרטים בסטטוס בפייסבוק.
 
כמעט חמשת אלפים יהודים (סליחה, הם לא מספיק יהודים בעיני הממשלה) מחכים כבר 10 ו-15 שנים, בתנאים קשים, בגונדר ובאדיס. המשפחות שלהם כאן: ילדים, נכדים, הורים, אחים. אזרחים ישראלים לכל דבר, כולל כמובן שרות בצה"ל. על פי חוק השבות שתמיד היה מכיל, מרחיב, מחבק וגואל – הם כבר היו זכאים לעלות מזמן ולהתאחד עם משפחותיהם. אבל כלפי הקבוצה הזאת הונהגו כללים שמעולם לא הונהגו כלפי עולים ממדינות אחרות. סרובי עליה, בדיקה בציציות, ועדה מיוחדת שתקבע לגבי כל אחד בנפרד את גורלו. לא מעט גזענות יש בזה. בר הררי שלנו הוא פעיל מרכזי במאבק ואתמול הזמין אותי למפגש מיוחד במינו, עם חיילים, סטודנטים, תנועות נוער ועוד הרבה אנשים טובים. בראש ועד הפעולה - נשיא בית המשפט העליון לשעבר השופט בדימוס מאיר שמגר. לעמוד המאבק, וגם לסטטוס בפייסבוק. ועוד קצת תמונות: 
 
עוד כמה ראיונות לתקשורת:
 
על דו"ח מבקר המדינה על הזינוק המדהים בטיסות שרי הממשלה לחו"ל בראיון לטל לב-רם ביומן הערב של גל"צ.
על פתיחת מושב הכנסת והמרוץ לנשיאות בכתבה לגדעון אלון בישראל היום.
על ההתערבות הבוטה של נתניהו בנסיון למנוע את הבחירות לנשיאות ועל תוכניות הדיור הבועתיות של לפיד ביומן הצהריים של רשת ב' אצל אסתי פרז.
על פתיחת המושב ושביתת נהגי קווים אצל ניסים משעל ברדיו 103 fm.
על השיר אני מאמין (שחקי שחקי), ראיון של שעה בגל"צ אצל המשורר דורי מנור על משמעויות השיר לדרך שלנו ולי.
ממליצה גם על טור מצויין של אלי גרשנקרוין, מנהל המכון לרפורמות מבניות, לקידום המחקר הכלכלי־משפטי (ובעבר גם איש משרד הכלכלה וגם היועץ הכלכלי שלי). לינק למאמר, והנה הוא גם כאן במלואו: 
 
 
ותמיד כיף לסיים את השבוע עם החבורה המפוארת של מזכירות תא ותיקי התנועה, בראשות רבקה בית הלחמי. אוצר של ידע, סדר יום אידיאולוגי, והגיון:
 
שבת שלום,
 
שלכם,
 
שלי