שלי בבלוג: הקריאה הגזענית של ליברמן לא לקנות אצל ערביי ישראל, היא מסוכנת ומבעיתה

25 ביולי, 2014

על ליברמן ו"הערבי הטוב". השבוע קניתי בייגלע ופיתות במאפיית אבולעפיה שבקצה הרחוב שלי. החופש הגדול בעיצומו, וילד כבן 12, ערבי יפואי, עזר שם לאביו במכירה, בחריצות ורצינות מעוררת קנאה אצל כל הורה מצוי.

הוא לבש חולצה עם הכיתוב "יהודים וערבים מסרבים להיות אויבים." חמוד, נכון? ובכל זאת נצבט לי הלב. לא יכולתי להשתחרר מהתחושה שבאותה מדה היה יכול להכתב שם "אני ערבי טוב, בבקשה תקנו ממני", ושעוד רגע משפחת אבולעפיה השורשית, הענפה והמשגשגת תצטרך לתלות תעודות נאמנות עם חתימה של ליברמן בסניפיה.

הקריאה המרושעת והגזענית של שר החוץ ליברמן לא לקנות אצל ערביי ישראל, היא מסוכנת ומבעיתה, ואסור, אסור שהעם היהודי ירשה לעצמו בכלל להוציא מתוכו קריאה סיוטית כזאת.

זה מגונה, מסוכן, פוגע אנושות בדמוקרטיה, מנדה ומסמן ופוגע בציבור שלם של אזרחי מדינת ישראל שמבקש לחיות את חייו בשקט.

אתמול, בלי שום כוונות פוליטיות ופשוט משום שידעתי שלשוק כבר לא אגיע עד שבת, עצרתי לקנות ירקות אצל יאזיד הירקן מרחוב קדם ביפו. תוך שניה הגיעו גם נג'יב מקצביית חינאווי הסמוכה ומאהר, ממסעדת אפלוקה שממול, ובקשו להצטלם אתי.

שנים שאני קונה שם, אף פעם הם לא עושים ממני עניין, אבל הפעם הם בקשו לשים את התמונה אצלם בפייסבוק כדי להראות שהיהודים ממשיכים לקנות אצלם. הסכמתי בשמחה, אבל התביישתי בסיטואציה.

שבת שלום ובשורות טובות לכולנו.

בתמונה: נג'יב, מאהר, אני ויאזיד. השבוע התראיינתי לא מעט גם בנושא הזה הנה אחד הראיונות, אבל מבקשת שתתנו לייק ותשתפו בנושא הכה קריטי וכה לא פופולארי הזה לפני שאתם צופים. 
https://www.youtube.com/watch?v=Y7TTx3sDngM&feature=youtu.be&hd=1