שלי בבלוג: לפיד ונתניהו בחרו בדרך הפחדנית והפוגענית ביותר לממן את צוק איתן

27 באוגוסט, 2014

הי זאת שלי, הכתשה? לפיד ונתניהו בחרו בדרך הפחדנית והפוגענית ביותר לממן את צוק איתן – לקצץ בבריאות, בחינוך, ברווחה, בבטחון הפנים.

 

איזה אזור נוחות נפלא זה! לא מתעמתים עם החזקים באמת, מכים בעניים ובמעמד הביניים, וכותשים (סליחה מכתישים) עוד את מדינת הרווחה.

הקיצוצים האלה משמעם שאתם תשלמו מכיסכם על בריאות וחינוך, ההכנסה הפנויה שלכם תקטן, וככה, על הדרך, גם אין סיכוי שבאמצעות כוח הקניה שלכם המשק יחלץ מהמיתון ומההאטה שכבר נמצאים כאן כדי להישאר.

זה בתנאי שאתם מעמד ביניים. אם אתם עניים – פשוט ישללו מכם שרותים בסיסיים.

 

מכל הדרכים שפתוחות בפניהם למימון מבצע צוק איתן, הם בחרו להגדיל את הפערים בין עשירים ועניים, ולפגוע בחוסן האמיתי של מדינת ישראל - החוסן הכלכלי-חברתי.

שימו לב, זו רק המנה הראשונה של הקיצוץ הרוחבי. את המנה העיקרית הממשלה הזו תגיש לנו בדיוני תקציב 2015 וכמובן שכולנו הולכים לשלם את המחיר.

 

מה כן?

 

לבטל את מע"מ אפס האידיוטי, שכבר עלה לנו ביוקר, 2.5 מליארד שקלים זה שווה, ואולי אפילו יותר.

 

להגדיל את הגירעון בצורה אחראית. זה נותן מיליארד ש"ח על כל 0.1% גירעון. הריביות נמוכות, הגרעון שלנו דווקא קטן ביחס לזה של מדינות אחרות ב- OECD, והגדלה מתונה שלו תזריק סם חיים למשק המדשדש שלנו.

 

להקטין את היקף הפטורים ממס. זה עולה לנו כמעט 7 מליארד שקלים בשנה והולך ממילא למי שיש להם הרבה.

 

את הוצאות הלחימה להחזיר למערכת הביטחון כתוספת חד-פעמית ולא לנצח נצחים.

 

ובשום אופן, בשום אופן, לא לבצע את זממם ולקצץ בהוצאה האזרחית, שבה אנחנו ממילא על הפנים, כמו שאתם רואים בגרף של דמרקר, שנעשה על פי נתוני בנק ישראל.