יחימוביץ' למבקר המדינה: ביקור ליברמן בווינה אינו נסיעתו הפסולה היחידה

1 באוקטובר, 2014

שלי שיגרה לפני יומיים מכתב נוסף בעניין ליברמן למבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, ובו ביקשה ממנו להרחיב את הבדיקה בדבר נסיעותיו של שר החוץ אביגדור ליברמן לווינה.

מתוך כתבתו של ברק רביד בנושא: יחימוביץ' נימקה את בקשתה בכך שהגיע לידיה מידע חדש בנושא על נסיעה נוספת לווינה שביצע ליברמן בסוף חודש מארס, שעשויה להעיד לדבריה על דפוס התנהלות פסול מצדו של שר החוץ.

יחימוביץ' כתבה למבקר כי ממידע שהגיע לידיה, ליברמן ביקר בווינה בסוף השבוע של ה–28–29 במארס השנה כדי להשתתף לצד פוליטיקאים אחרים בבר המצווה של מקורבו - איש העסקים מרטין שלאף. לטענת יחימוביץ' באותו סוף שבוע היו אמורים להתקיים בווינה שני אירועים של משרד החוץ - כנס שגרירי ישראל באירופה וכנס מנהיגים יהודים.

"שני אירועים אלה לפי הידוע לי היו פרי יוזמה של לשכת שר החוץ שדחף לקיימם בתאריכים האלו - הגם שהוצעו חלופות אחרות, חלקן עדיפות", כתבה יחימוביץ'.

לשפירא ציינה יחימוביץ' כי בשבוע שקדם לבר המצווה ולכנסים המתוכננים בווינה החריפו עובדי משרד החוץ את העיצומים שנקטו והודיעו על שביתה כללית בכל נציגויות ישראל בעולם. כתוצאה מכך, כתבה יחימוביץ', בוטל כנס השגרירים וגם קיומו של כינוס המנהיגים היהודים לא היה ודאי.

"למרות הנסיבות ולמרות שנתיב הפעולה הסביר היה לדחות את קיומם של הכנסים התעקש השר ליברמן, לפי המידע שברשותי, על קיומו של כנס המנהיגים היהודים ואף פנה לחברה חיצונית כדי לארגן אותו במועד שנקבע בעיר וינה - בה כזכור התקיימה באותו סוף שבוע שמחת הבר־מצווה של מקורבו", הוסיפה יחימוביץ' במכתבה.

יחימוביץ' כתבה עוד למבקר המדינה כי נמסר לה שליברמן נוהג להגיע פעמים רבות לווינה וכי בהזדמנויות נוספות, שלגביהן אין לה מידע, פעל כדי להתאים את לוח הזמנים הדיפלומטי במועדים ובנסיבות שיאפשרו לו להגיע לפגישות עם ידידו שלאף. "הדברים מובאים לידיעתך לשם השלמת פרטי המקרה וכדי לסייע להציף תופעה אפשרית לפיה נקבע הלו"ז הדיפלומטי והמדיני של ישראל באופן שיהלום את צרכיו האישיים של שר החוץ", ציינה יחימוביץ'.

למכתב המלא לחצו כאן