שלי למנכ"ל שירות התעסוקה: "יש לכם אובססיה להפריט. הכנסת דנה, חוקקה - אבל אתם אומרים שלא מעניין אותכם. תפריטו את שירות התעסוקה על אפינו ועל חמתינו."

5 בנובמבר, 2014

שלי בועדת העבודה והרווחה של הכנסת בדיון על הכוונה לפטר עשרות עובדים בשירות התעסוקה ולהעסיק במקומם עובדי קבלן:

"יש לכם אובססיה להפריט. ואם אתה אומר שהתקצוב עלה ב-50% ומנגד אתם מבקשים לפטר 80 עובדים ולהעסיק עוד 120 עובדים במרכז טלפוני, המשמעות של זה היא הפרטת שירות התעסוקה. אין כאן שום משמעות נסתרת אחרת. זה בוטה, זה גדול, זה במספרים גדולים.

אני מרגישה שרימו אותנו. הרי תוכנית ויסקונסין הייתה באופן בוטה ובולט הפרטה של שירות התעסוקה. היא עלתה למדינה 500 מיליון שקלים שנזרקו על כלום. אין עובד אחד ש"הושם" שם במרכאות כפולות ומכופלות ועדיין עובד במקום העבודה שלו, כי אלה היו עבודות עלובות של עובדי קבלן. לפעמים בחצי משרה. והתקיים כאן דיון דמוקרטי קשה מאוד. חיים כץ, יו"ר הועדה, הקדיש לזה אינספור ישיבות עם לימוד חומר מאוד אינטנסיבי. ואז ברוב שהוא חוצה כל מפלגה אפשרית אנחנו הורדנו מסדר היום את התוכנית המרושעת הזאת. ועכשיו הם פשוט יורקים לנו בפרצוף ואומרים "ישבתם, החלטתם, הוצאתם את הסעיף מחוץ ההסדרים, הכנסת חוקקה – אבל לא מעניין אותנו. אנחנו נעשה את זה על אפכם ועל חמתכם". וכאן אנחנו רואים את התוצאות. אנחנו רואים פשוט הפרטה. אני לא מכירה עוד גוף ממשלתי שיש בו הפרטה זוחלת כל כך ברוטלית שהיא ממש כמו הפרטה חד פעמית.

גם, הדבר הזה שלא מדברים עם עובדים בעיצומים. אז מתי כן? דיברתם איתם לפני זה? הפסקתם לפטר אותם אחרי שהם פתחו בעיצומים? הרי הם פתחו בעיצומים כי אין להם ברירה, כי אתם לא סופרים איתם. כי אתם מעדיפים לדבר עם מי שזוכה במכרזים וקבלנים מאשר עם העובדים המיומנים שלכם – האוצר שלכם, היתרון שיש לכם. זה הערך המוסף שלכם.

יש עכשיו דיבור נורא אפנתי על פלקסקיוריטי. מצד אחד גמישות ומצד שני רשת ביטחון שנותנים לעובדים. איזה רשת ביטחון אתם נותנים כשאתם מחסלים את שירות התעסוקה? הרי זו המשמעות של רשת ביטחון – לתת שירות תעסוקה חזק, מיומן, עם ניסיון, לא להפריט גם אותו. זו בדיחה כל כך גרועה. תוסיפו לזה את הפגיעה בזכאות לדמי אבטלה בגילאי 20-30 – זו מתקפה מכל הכיוונים. גם מחסלים את שירות התעסוקה, גם פוגעים בזכאויות. יש כאן משהו שהוא פשוט גם חלם וגם מרושע במקביל."

לצפייה בדבריה בועדה: