שלי על המצב הביטחוני בירושלים: "מדובר בהסלמה שיטתית שדוכאה עד עכשיו תודות לשיתוף הפעולה עם אבו-מאזן. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להגיד שאין עם מי לדבר."

7 בנובמבר, 2014
האזינו:

שלי התראיינה בתוכנית "זירה חופשית" ברדיו חיפה עם אלי לוי ויוסי מזרחי, להסלמה הביטחונית בירושלים, לחשיפת הקלטות אולמרט וגם לדליפת הפרטים על כלבתה לונה. מתוך דבריה:

"אי אפשר עוד לקרוא למה שקורה בירושלים אינתיפאדה, אבל לצערי אנחנו מדברים על הסלמה שיטתית. נקודת הפתיחה שלה הייתה בחטיפת שלושת הנערים וברצח הנקם שבא אחריו וכל מה שהשתלשל משם ואילך. כבר אז, אגב כבר במהלך צוק איתן היו סימנים מאוד קשים לאינתיפאדה ומי שדיכא את הסימנים האלה ביד רמה וזרוע נטויה הייתה הרשות הפלסטינית בהנהגתו של אבו מאזן. הבעירה הזאת לכאורה הייתה צריכה כבר לפרוץ קודם, אבל באמת הודות לשיתוף הפעולה בין כוחות הביטחון הישראלים לבין הביטחון הפלסטיני והודות לרצון הטוב של אבו-מאזן עד עכשיו זה נמנע.

אין ספק שאבו מאזן הוא לא מאוהבינו, לא חובב ציון ולא ציוני, אבל פרגמטית, אם מסתכלים על המשך שיתוף הפעולה בין כוחות הביטחון בשנים האחרונות למרות הקיפאון המדיני המוחלט והנסיגה – זה לא טריוויאלי. אוי ואבוי לנו אם נגיד שנגמר ואין עם מי לדבר. זו בכלל לא פאזה שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו.

יש אבסורד בלשבת ולבקר את האדם שהוא אויב שאיתו אנחנו רוצים לעשות הסדר. שלום עושים עם אויבים. מלכתחילה, לו היה מדובר בידיד אמת שלנו, ביחסים מופלאים בין ישראל לבין הרשות הפלסטינית, אז כל השיחה לא הייתה מתקיימת. מדובר בשתי ישויות שיש ביניהן מתח מובנה, שנאה ארוכת שנים, עוינות, חשדנות, דם, רגשות נקם ושאיפות לאומיות שלא מסתדרות זו עם זו. אין לי שום עניין להגן על אבו-מאזן. הוא לא שלי. המנהיגים הישראלים הם המנהיגים שלי, ואליהם אני באה בדרישות, בטענות ובביקורת. אני רואה מכתב כזה כמו שהוא שלח למשפחת הרוצח, זה מרתיח את הדם. אבל יש לנו בכלל אופציה להגיד שהאויב הזה לא מדבר מספיק יפה?"

על חשיפת הקלטות אולמרט אמרה:

"מעולם לא הייתי מחובבות אולמרט, וזה בלשון המעטה. התייצבתי לצד זליכה כשהוא רדף אותו, לצד מבקר המדינה לינדנשטראוס כשהוא רדף אותו, לצד הפרקליטות כשהוא רדף אותם ולצד בית המשפט העליון כשהוא ניסה לקפל גם אותם. כשכל הזמן הייתי אחת הקולות היחידים שגרסו שוב ושוב שמדובר באדם מושחת שהשתחל לתוך המערכת ופשוט משחית והורס אותה מבפנים. אבל גם אני, שיש לי בקיאות מאוד גבוהה גם בפרשיות שלא הגיעו לידי מיצוי, אז גם כשאתה בקיא בחומר, עדיין הפלסטיות והברוטליות הזאת, לשמוע את השיחות האלה, זה בכל זאת זה היכה בי.
עבריין מדופלם היה ראש ממשלת ישראל. פשוט פושע. אין מילים אחרות. פושע מתוכנן שעושה הרבה פשעים במקביל היה ראש ממשלת ישראל ומערכת שלמה השתחוותה לו, וכיסתה עליו, וטייחה והעלימה והייתה שותפה לנסיונות לפגוע במוסדות שלטון החוק. וזה דבר שהוא מעורר פלצות. המדינה הייתה בסכנה. ממש כך. הרי אתם יודעים שאני שייכת למחנה השלום, אבל כאן אין הנחות בעניין הזה. זה לא משנה איזו מדיניות אתה מקדם או לא מקדם – ואגב, הוא גם לא קידם כלום. זה בכלל לא משנה. יש דבר שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו, וזה להיות מדינה רקובה ומושחתת."
 

להאזנה לראיון המלא: